وزیر خارجه آمریکا: صلح و امنیت منطقه خاورمیانه با رژیم ایران ممکن نیست

 وزیر خارجه آمریکا امروز در سخنان خود در آغاز کنفرانس ورشو بر لزوم همکاری کشورهای جهان برای حل معضلات خاورمیانه تاکید کرد و گفت: صلح و امنیت منطقه بدون مقابله با رژیم ایران ممکن نیست.

مایک پمپئو بدون نام بردن از برخی کشورهای اروپایی که در این زمینه موضعی دوپهلو گرفته اند، گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند در این عرصه و برای حل مشکلات خاورمیانه بی‌طرف باشد.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: باید گام‌های اجرایی برای حل مشکلات خاورمیانه برداشته شود و هیچ کشوری نمی‌تواند برای حل چالش‌های منطقه بی‌تفاوت باشد.

وی در ادامه اظهارات خود گفت: رژیم ایران اصلی ترین تهدید در منطقه است. مقابله با این تهدید عامل دستیابی به صلح در خاورمیانه است.

وزیر خارجه آمریکا درباره ماهیت نشست ورشو نیز اظهار کرد: این کنفرانس منعکس‌کننده تمایل رئیس‌جمهوری آمریکا به اتحاد کشورها برای تعامل در حل بحران‌های منطقه است.

رژیم ایران به وحشت افتاده است

رییس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم ایران پیش تر گفته بود: لهستان قول داده در نشست ورشو هیچ حرفی علیه جمهوری اسلامی زده نمی‌شود.

این سخنان در حالی بیان شده که پاسدار محمد باقری نشست ورشو را بی‌ارزش و بی‌اهمیت خوانده و گفته است: باید منتظر بود تا این نشست برگزار شود و ببینیم که لهستانی‌ها چقدر به قول خود وفادار هستند. در هر حال چه حرفی زده شود و چه حرفی زده نشود، تاثیری در اقدامات جمهوری اسلامی نخواهد داشت

جمهوری اسلامی در واکنشی هراس آلود کاردار لهستان در تهران را احضار کرده است.