مولوی فضل الرحمن کوهی از احتمال ترور خود خبر داد

مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامک در نماز عید قربان ۹۸ از تهدید به پرونده سازی و ترور خود توسط سپاه پاسداران خبر داد.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “کمپین فعالین بلوچ”، مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ اخیرا طی سخنانی در مراسم نماز عید قربان در ۲۱ مرداد ۹۸ گفت که توسط فرمانده سپاه سرباز “سرهنگ سبزعلیان” در شهرستان سرباز تهدید به پرونده سازی برای دستگیری و ترور شده است.

پیش از این نیز ماموران سپاه با سورش به منزل ایشان در روستای نزگ سرباز قصد بازداشت وی را داشتند که به دلیل نبود وی دامادش را موقتا بازداشت و مورد ضرب و شتم و اهانت های فیزیکی و کلامی قرار دادند.

امام جمعه پشامگ در ادامه سخنان نماز عید خود تاکید کرد: “من با هیچ کسی خصومت ودشمنی ندارم و اگر برای من هرگونه مشکلی پیش آمد طرف من سپاه و سرهنگ سبزعلیان است.”

این روحانی اهل سنت همچنین گفت: من از عقیده ام دفاع میکنم و خواهم کرد و دنبال هیچ گونه تفرقه افکنی و اختلافی نیستم و با هیچ گروهی یا سازمانی همکاری نداشته و ندارم”

مولانا کوهی در این سخنان خود ضمن تشریح واقعه نیروهای لباس شخصی به روستای محل زندگی خود تایید کرده است که آن افراد از نیروهای امنیتی بوده اند. و همچنین اضافه کرده است در مسیر بازگشت از ایرانشهر به سرباز “با خودروهایی با پلاک سپاه پاسداران مورد تعقیب قرار گرفته است”.

مولوی کوهی از علمای شناخته شده بلوچ است که بخاطر موضع گیری هایش علیه جنگ سپاه در سوریه و یارگیری سپاه در بلوچستان به شهرت رسید.

پیشتر نیز نامبرده بخاطر اظهاراتش بارها تهدید ، احضار و بازداشت شده است.