قیمت خودرو ترمز برید

بازار معاملات خودرو در ایران بار دیگر به تلاطم افتاده و قیمت انواع خودرو داخلی و خارجی به دلیل کاهش تولید و واردات طی ۲۰ روز گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش «شبکه آزادی» آثار تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به تدریج در بخش‌های مختلف اقتصاد ایران در حال نمایان‌شدن است. هم‌زمان با افزایش قیمت ارز و کالاهای پرمصرف، بازار خودرو نیز دچار هرج‌ومرج گسترده‌ای شده و خیل عظیمی از سفته‌بازان و دلال‌ها در حال قیمت‌سازی و دامن زدن به این آشفتگی هستند.

مقایسه آمارها نشان می‌دهد طی ۲۰ روز گذشته قیمت انواع خودروهای ساخت داخل و خارج حدود ۵۰ درصد افزایش یافته و هم‌اکنون قیمت‌ها به طور روزانه و ساعتی در حال تغییر هستند. سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران نیز افزایش ۵۰ درصدی قیمت خودرو را تائید کرده و گفته است «اگر خودروسازان به اندازه کافی خودرو به بازار عرضه کنند شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.»

گزارش میدانی شبکه آزادی از بازار خودرو در ایران نیز حاکی از این است که هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۵، به قیمت بیش از ۱۱۶ میلیون تومان معامله می‌شود و قیمت مدل صندوق‌دار این خودرو به ۱۱۹ میلیون تومان رسیده است. این در حالیست که پژو ۲۰۶ تا همین ۲۰ روز قبل حدود ۶۵ میلیون تومان معامله می‌شد.

در همین حال، خودرو هیوندای‌سانتافه که اواسط فروردین امسال چیزی حدود ۷۰۰ میلیون تومان قیمت داشت، اکنون به یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است. در همین مدت، قیمت خودروی سِراتو نیز ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته و اکنون بیش از ۳۶۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

مزدا ۳ نیز طی دو هفته گذشته با شتاب فراوان گران‌تر شده و با افزایش قیمت ۲۰۰ میلیون تومانی، به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است.

مدیر یکی از نمایشگاه‌های خودرو به شبکه آزادی می‌گوید «آینده بازار کاملاً نامعلوم است و دلالی در بازار خودرو به اوج رسیده است. این شرایط غیرقابل‌تحمل است، چون اگر معامله‌ای هم انجام دهیم، باید همان خودرو را فردا گران‌تر بخریم. من فکر می‌کنم در حال نزدیک شدن به یک دوره کاهش تقاضا و رکود عمیق در بازار خودرو هستیم.»

صاحب یک نمایشگاه دیگر با اشاره به اینکه قیمت‌ها هرلحظه در حال افزایش است، می‌افزاید «افراد زیادی که دارای سرمایه هستند، بدون اینکه تخصصی داشته باشند به دلالی خودرو روی آورده‌اند و کار ما را خراب کرده‌اند. در حال حاضر قیمت خودروها تا حدودی کاذب هستند؛ اما فکر نمی‌کنم قیمت‌ها روند کاهشی داشته باشد.»

بازار خودرو در حالی با وضعیت بحرانی مواجه شده است که گزارش اخیر «سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری» نشان می‌دهد تولید خودروهای ایرانی در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۰ درصد کاهش یافته است. بر این اساس، میزان تولید خودروسازان ایرانی در سال ۲۰۱۸ حدود یک میلیون و ۹۵ هزار دستگاه بوده که نسبت به سال قبل از آن، ۴۱۹ هزار و ۸۷۰ دستگاه کاهش یافته است.

کارشناسان معتقدند تحریم‌های آمریکا که از ۱۵ مرداد سال گذشته خودروسازان ایرانی را هدف قرار داده، عامل کاهش تولید محسوب می‌شود؛ اما برخی فعالان بازار خودرو بر این باورند که سیاست‌های ناکارآمد و سوءمدیریت در وزارت صنعت، معدن و تجارت عامل اصلی افت تولید و روند بی‌سابقه افزایش قیمت خودرو در ایران است.

از سوی دیگر، پلیس و مراجع قضایی رژیم ایران در بازار خودرو دخالت و این بازار را امنیتی کرده‌اند. در همین حال، چهارشنبه هفته گذشته دادسرای ناحیه ۳۱ تهران به منظور «بازگرداندن ثبات به بازار» با ابلاغ حکمی به مدیران سایت‌های «دیوار» و «شیپور» خواهان حذف قیمت‌های خودرو و مسکن از این سایت‌های اینترنتی شده‌اند.

بااین‌حال، کارشناسان با تأکید بر اینکه بازار خودرو صرفاً با رفع تحریم‌ها و افزایش تولید به ثبات خواهد رسید، می‌گویند در حال حاضر حجم زیادی از نقدینگی به بازار خودرو سرازیر شده و این بازار پرسود به این زودی‌ها به ثبات و آرامش نخواهد رسید.

مجتبی احمدی