شاعر اهوازى «حسن حیدرى » به طرز مشکوکى کشته شد

یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، بنا به گزارش رسیده از اهواز؛شاعر اهوازى حسن حیدرى، فرزند ناصر ،۲۹ ساله، از اهالى شکاره۳ به طرز مشکوکى صبح امروز در بیمارستان جان خود را از دست داد.

یکى از بستگان حیدرى مى گوید: در ابتداء حسن حس کرد که مسموم شده، نصف شب او را به بیمارستان منتقل کردیم و در همان لحظات اولیه پرستاران سعى کردند به او کمک کنند اما بامداد امروز دچار تشنج شد. او اضافه کرد: امروز صبح وضعیت او خیلى وخیم شد و به ما گفتند در اثر تسمم سکته گرفت وجان خود را از دست داد.

بستگان این شاعر منتقد نظام جمهورى اسلامى و مذهب نظام حاکم ایران مى گویند: حسن از سلامت خوبى برخوردار است و جوان تنومند وسالمى است و از هیچگونه بیمارى یا مشکلات قلبى که سبب سکته مى شوند، رنج نمى برد. بستگان حسن حیدرى،نهادهاى امنیتى جمهوری اسلامى ایران را در فوت این جوان متهم مى کنند.

حسن حیدری یکى از شاعران اهوازى که چندین بار به دلیل شعرهاى حماسى و ملى و انتقاد از خرافات در مذهب سلطه حاکم و نقد سیاستهاى روحانیون در ایران،توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد و آخرین بار در مردادماه ۱۳۹۷ بازداشت شد وسپس با قرار وثیقه آزاد شد.

در سالهاى اخیر شعراء و فعالان فرهنگی عرب اهوازی به طرز مشکوکى کشته یا فوت کردند. برای نمونه می‌توان به فوت مشکوک شاعر اهوازى در آبان ۱۳۹۱ ستار صیاحى اشاره کرد یا قتل مشکوک سه شاعر پر آوازه عرب در شهر محمره (خرمشهر) به نام‌های طاهر سلامی و عباس جعاوله و ناظم‌ هاشمی که در جاده عبادان– معشور در سه شنبه شب ششم فروردین ۱۳۸۷ شمسی دچار حادثه مشکوک می‌شوند و هرسه در دم جان می‌سپارند.

ایوب خنافره نام شاعر دیگرى که در سال ۱۳۸۵ شمسی در جاده کوت عبدالله هم بطرز فجیعی کشته می‌شود،در آذر ماه سال ۱۳۹۰ شمسی هم به خانه شاعر عرب دیگری که ناصر جبر زرگانی نام داشت یورش می‌برند و او را به قصد کشتن در جلوی فرزندانش شکنجه می‌کنند که هم اکنون زمین گیر و فلج می‌باشند.