سیصد میلیارد تومان کسری مدیر موسسه آرمان

«امیرحسین آزاد» مدیر ۲۲ ساله مؤسسه آرمان و فرزند «علی‌محمد آزاد» استاندار پیشین سیستان‌وبلوچستان، همدان، ایلام و فرمانده پیشین سپاه استان ایلام، با ۱۴ هزار میلیارد تومان اختلاس، و شش هزار شاکی، رکورددار پرونده‌های مفاسد کلان مالی در ایران شده است. «امیرحسین آزاد»، داماد «فریدون همتی» نماینده پیشین مجلس و استاندار فعلی هرمزگان است.

قسمتی از سخنان نماینده دادستان در دادگاه:

شما در دفاعیات خود گفتید از سپرده‌های مردم صیانت کرده‌اید در صورتی که شما از بدو تاسیس موسسه البرز ایرانیان طی این سال‌ها ۸۰۰ میلیارد تومان سپرده جذب کردید و بعد اسم آن را به آرمان و فردوسی تغییر دادید. از این مقدار ۱۵۰ میلیارد تومان در حساب‌های مختلف بلوکه شده و ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و ۲۰۰ میلیارد تومان اموال از شما شناسایی شده و ۳۰۰ میلیارد هم کسری وجود دارد که حیف و میل شده است. شما در سن ۲۴ سالگی ۲ میلیارد سرمایه داشتید و حال در سن ۳۰ سالگی فقط یک ملک در پاسداران به ارزش ۵۰ میلیارد تومان دارید که به نام شما، همسرتان و آقای قریانی و همسرش است. ملک زعفرانیه به نام همسر شما و خودروی لندوور که ۵ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده و بنزی که در پارکینگ خانه همسر شما پیدا شده است.

شما عنوان می‌کنید سفرهای خارجی را پول شخصی رفته‌اید. توضیح دهید سفرهایی که با هواپیمای شخصی با همسرتان می‌رفتید و در جزایر سکونت داشتید هزینه‌اش را از کجا آوردید؟

شما از آبروی مومن صحبت می‌کنید در صورتی که آبروی مومن خون حامد کرمی است که در کرج توسط سپرده‌گذاران به قتل رسید. آبروی مومن مردی است که برای درمان سرطان همسرش خانه‌اش را فروخت تا در موسسه شما سپرده کند و بتواند هزینه درمان همسرش را بدهد اما خانه‌اش را از دست داد و سرطان همسرش هم درمان نشد. آبروی مومن خون فردی است که از دست رفت و شما به همسرش گفتید مگر من او را کشتم؟

شما تمام اقداماتتان را با نامه‌های جعلی آغاز کردید و بعد از اینکه موسسه فردوسی متوجه آن شد از شما شکایت کرد اما به دلیل اعمال نفوذی که داشتید نتوانست کاری کند و بعد شما مجبور شدید تابلوهای خود را به موسسه آرمان تغییر دهید.