سپاه یک نفت‌کش را به اتهام قاچاق سوخت در خلیج‌فارس توقیف کرد

رمضان زیراهی، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اعلام کرده که نیروهای گشتی پایگاه منطقه دوم دریایی سپاه، شامگاه چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۲۱.۳۰ دقیقه یک کشتی خارجی حامل سوخت را توقیف کرده‌اند. مشخص نیست این نفت‌کش به چه کشوری تعلق داشته است.

زبراهی گفته: «این شناور خارجی که از کشتی‌های دیگر سوخت دریافت و در حال انتقال این سوخت به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بود، با هماهنگی مراجع قضایی در حوالی جزیره فارسی توقیف شد.»

بر اساس این خبر، ۷۰۰ هزار لیتر سوخت توقیف شده و هفت خدمه که تبعه خارجی بودند، دستگیر شدند.

به گفته فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، شناور حامل سوخت قاچاق توقیف شده به بوشهر انتقال پیدا کرده و سوخت قاچاق این شناور هم به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی استان بوشهر تحویل داده شد.

این توقیف سه هفته بعد از توقیف نفتکش ریاح انجام شده که سپاه پاسداران ایران چهار روز پس از پهلو گرفتن آن در آب‌های ایران اعلام کرد به دلیل حمل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق آن را متوقف کرده است. در بیانیه منطقه یکم دریایی سپاه که به همین منظور منتشر شد آمده بود: «این شناور نفتی دارای ظرفیت حمل ۲ میلیون لیتر سوخت با ۱۲ خدمه خارجی قصد داشته تا سوخت قاچاق دریافتی از لنج‌های ایرانی به کشتی‌های خارجی تحویل دهد.»