رخدادهای ۹ مرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۳۱

🔸-خرمشهر
تجمع اعتراضی جمعی از مالکان خودرو در اروند
در اعتراض به عدم ترخیص خودروهایشان، مقابل ورودی اداره گمرگ خرمشهر.

🔸-کرج. البرز
دادگاه توحید قریشی، زندانی اهل سنت روز دوشنبه ۷ مرداد، به ریاست قاضی مقیسه بابت اتهام «اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» برگزار شد. منابع نزدیک به آقای قریشی مدعی شدند، در این دادگاه قاضی مقیسه به این زندانی گفته است که «هر بار هم که محکومیتت تمام شود بار دیگر تو را محکوم به حبس خواهم کرد.

🔸-نیشابور. خراسان رضوی
ما جمعی از کارگران راه آهن خراسان اعلام می کنیم زیر ظلم و ستم این شرکت تراورس قرار گرفته ایم و تا این ساعت از حقوق هیچ خبری نشد
لازم به یاد آوری است شرکت تراورس حقوق کارگران شاهرود کرج اندیمشک زاگرس لرستان و اسلامشهر تهران رباط کریم و هرمزگان و خراسان را پرداخت نکرده است و این کارگران در وضعیت بد معیشتی قرار دارند.

🔸-تهران
تعدادی از فعالان مدنی و کارگری و خانواده های بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در روز چهارشنبه نهم مردادماه ۹۸ در مقابل زندان اوین تجمع داشتند ، در این تجمع تعدادی از فعالان معلمان و همچنین سایر فعالان فرهنگی و نویسندگان هم شرکت داشتند.

🔸-زابل. سیستان و بلوچستان
زابل و بازارچه مرزی
مزدور و پاسدار جنایتکاری بنام بزی که با برخوردهای وحشیانه و سرکوبگران با فروشندگان بلوچ و مردم مظلوم منطقه دارد و با باجگیری و ارعاب و کتک کاری مردم بیدفاع، آنها را مورد اهانت و توهین قرار میدهد.

🔸- تبریز. آذربایجان شرقی
دومین روز از چادر زدن اعتراضی خریداران واحدهای برجهای چشم انداز در نظام پزشکی تبریز ( مسکن مهر) که علیرغم گذشت حدود ده سال هنوز نتوانسته اند به حق خود برسند.

🔸-شهریار. تهران
شهردار شهریار دستگیر شد
یک منبع آگاه: شهردار شهریار توسط دستگاه‌های امنیتی با حکم مقام قضایی دستگیر شد.
«طاهری» فرماندار شهریار از دستگیری یک عضو شورای شهر و دو مسئول شهرداری شهریار خبر داده بود. این افراد به تهمت فساد مالی دستگیر شده اند.