رخدادهای ۸ اسفند ۱۳۹۷ برابر با ۲۰۱۹/۲/۲۷

🔸-تهران
(( تجمع شبانه دانشجویان دانشگاه شریف در اعتراض به عدم امنیت در برابر رفتار نیروهای لباس شخصی ها و اطلاعاتی ها و درخواست حمایت از مسئولان دانشگاه و خوابگاه جهت پیگیری و رسیدگی مزاحمت های ایجاد شده را دارند./صدها دانشجو))
((تجمع اعتراضی مغازه‌داران و بازاریان در پاساژ علاءالدین تهران دررابطه با وضعیت وخیم اقتصادی درفرارسیدن.))

🔸-نیشابور. خراسان رضوی
تجمع سپرده گذاران کاسپین (پیوند) مقابل فرمانداری نیشابور .

🔸-سراب باغ. ایلام.
زلزله ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر استان ایلام حوالی سراب باغ را لرزاند.

🔸-شوش. خوزستان
ادامه تجمع اعتراضی خانواده و بستگان اسماعیل بخشی فعال کارگری بازداشتی، در مقابل ساختمان دادگستری شوش بین ۲۰‌تا ۳۰ تجمع کننده.

🔸-بروجرد. لرستان
سومین روز تجمع اعتراضی کارکنان محترم شهرداری بروجرد جلوی ساختمان شهرداری مرکزی به خاطر عدم دریافت ۸ ماه حقوق معوقه و عیدی و توهین شهردار به خانواده معزز شهدا.

🔸-هلیلان. ایلام
فقر و محرومیت؛ گاودول، روستایی در ایلام
روستای گاودول از روستاهای محروم شهرستان چرداول و در بخش هلیلان واقع شده است. روستایی بین مرز استان‌های ایلام و کرمانشاه با کمترین امکانات اولیه برای زندگی

🔸-دزفول خوزستان
تجمع اعتراضی مردم در مقابل فرمانداری دزفول.

🔸-سنندج. کردستان
بازداشت یک فعال مدنی اهل کردستان در سنندج یک ماه پس از بازگشت به ایران

🔸 -کرج. البرز
تجمع کارگران راه آهن کرج طبق فراخوان قبلی
این کارگران چندین ماه حقوق دریافت نکرده اند و از وعده های توخالی و پوچ مسئولین خسته شده اند

🔸-رشت. گیلان
((تجمع کارکنان کشتارگاه پرندک خزر در جلو استانداری.
فریادهای یکی از کارگران پرندک خزر مقابل استانداری گیلان: «خانمم بعد از سی سال می خواد طلاق بگیره بخاطر نداری! آقای استاندار شما ماهی ۲۰ میلیون حقوق داری، من هیچی! چه بکنم؟! والله نداریم، بالله نداریم، به دادمون برسید!»))
(( تعدادی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت، در ساختمان شعبه این موسسه به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.))

🔸-مشهد. خراسان رضوی
تجمع سپرده گذاران بدر توس مقابل استانداری مشهد

🔸-اهواز. خوزستان
بازداشت دو هموطن توسط اطلاعات سپاه در اهواز
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، نیروهای اطلاعات سپاه، طی روزهای جمعه ۳ اسفند و دوشنبه ۶ اسفند، فرید حیاوی از اهالی کوی کیان پارس اهواز و جاسم زرگانی از اهالی شهرک دانشگاه اهواز را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
علی‌رغم پیگیری خانواده این دوهموطن تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست و خانواده آنان در بی‌خبر و نگرانی از وضعیتشان بسر می‌برند.

🔸-خوی. آذربایجان غربی
یک کولبر در مرزهای خوی مورد شلیک مستقیم نیروهای مسلح ایران قرار گرفتە است.
ماف نیوز هویت این کولبر را «مجید عظیمی» فرزند عبدالخالق عنوان کرده است.این کولبر از ناحیه پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به مراکز درمانی منتقل است.))

🔸-پارس آباد مغان. اردبیل
۹ ماه دستمزد؛ مجموع مطالبات کارگران خدماتی شهرداری پارس‌آباد مغان/ مشکلات مالی شهرداری‌های کوچک ادامه دارد. کارگران پیمانکاری شهرداری پارس‌آباد مغان در پی عدم دریافت حقوق اعتراض کردند. به گفته آنها؛ «۱۰ ماه دستمزد و ۷ ماه حق بیمه‌هایشان پرداخت نشده است».

🔸-کرمان
تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی گلنار با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان استانداری کرمان.

🔸-عسلویه. بوشهر
تجمع و اعتصاب کارگران کارد به استخوان رسیده در پارس جنوبی (عسلویه) در اعتراض به استخدام نیروهای غیر بومی؛ بر اساس اظهارات کارگران، بیش از ۱۰۰ بازنشسته شرکت نفت با حقوق ماهیانه بیش از ۳۰ میلیون تومان در عسلویه استخدام شده‌اند.