رخدادهای ۴ اسفند ۱۳۹۷ برابر با ۲۰۱۹/۲/۲۳

🔸-شوش. خوزستان
تجمع خانواده و نزدیکان اسماعیل بخشی روبروی دادگاه شوش در اعتراض به بازداشت و بی‌خبری از وضعیت این فعال کارگری، آنها با در دست داشتن «دست‌نوشته» هایی خواستار آزادی اسماعیل بخشی شده‌اند.

🔸-آبادان. خوزستان
تجمع اعتراضی پرسنل آتش نشانی ستمدیده آبادان به دلیل پرداخت نشدن حقوقشان، در مقابل فرمانداری این شهر.

🔸-تهران
(( مدیر عامل سابق بانک سرمایه به دلیل اخلال در نظام اقتصادی بازداشت شد.))
(( تجمع اعتراضی غارت شدگان موسسه سکه ثامن در مقابل بانک مرکزی با شعار، « ربا خوار حیا کنید پول ما را رها کنید» و درگیری پلیس با مال باختگان))
(( جمعی از معترضان به آزمون وکالت، برای چهارمین بار مقابل ساختمان مجلس اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. یکی از این تجمع کنندگان اظهار داشت: “میزان ظرفیت قبول شدگان آزمون وکالت بسیار کم است، در حالی که ما سالانه فارغ التحصیلان زیادی در رشته حقوق داریم که در این آزمون شرکت می کنند”.))
((تجمع فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های مهندسی (که بیشتر به صورت آزاد در کارگاه ها کار می‌‌ کنند)، در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی ))

🔸-اصفهان
ادامه سریال خودکشی های مردم و جوانان بجان آمده در اصفهان
خودکشی نافرجام یک جوان روز جمعه۳اسفند۹۷در بزرگراه خمینی اصفهان

🔸-شاوور. خوزستان
جمعی از اهالی روستای خلیفه حیدر از توابع شاوور مقابل شرکت نیشکر میان آب در اعتراض به استخدام غیر بومیان دست به تجمع و اعتراض زدند.
اهالی روستای خلیفه حیدرمی گویند «با اینکه صدها هکتار از زمین های این شرکت از زمینهای اهالی این روستا است اما حتی یک نفر از روستای خلیفه حیدر در شرکت نیشکر میان آب استخدام نشده است».

🔸-زنجان
جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان در زنجان، در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه ای خود، برای هشتمین بار اقدام به برگزاری تجمع کردند.

🔸-البرز. قزوین
اعتصاب معلمان حق التدریسی شهرستان البرز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان.

🔸 -اهواز. خوزستان
تجمع کارگران منطقە ۵ شهرداری اهواز در اعتراض بە عدم پرداخت بیمە

🔸-کرج. البرز
اعتراض دانشجویان دانشگاه کشاورزی
دانشجویان دانشگاه کشاورزی کرج در یک حرکت اعتراضی نسبت به کیفیت بد غذای دانشگاه، آنها را در محوطه این دانشگاه روی زمین پخش کردند.

🔸-کیش. هرمزگان
کارگران شرکت حفاری گلوبال پتروتک کیش خبر دادند که این شرکت ضمن حذف فیش حقوقی کارگران که از مرداد ماه رخ داده است؛ از مهر ماه ۹۷ حقوق کارگران را پرداخت نکرده است.

🔸-ایلام
تجمع سپرده گذاران کاسپین ایلام ۴ اسفندماه مقابل شعبه کلاهبرداری کاسپین

🔸-زاهدان. بلوچستان
دادستان زاهدان از دستگیری ۱۳ نفر در ارتباط با حادثه محور «خاش- زاهدان» خبر داد و گفت: تحقیقات روی این پرونده تا دستگیری تمامی عوامل تاثیر گذار ادامه دارد.

🔸-نقده آذربایجان غربی
تجمع اعتراضی کشاورزان ستمدیده نقده مقابل کارخانه قند به دلیل پرداخت نشدن چند ماهه مطالباتشان.