رخدادهای ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۶/۱۹

🔸-اردکان. فارس
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴ ریشتر، بامداد امروز حوالی اردکان در استان فارس را لرزاند/ این زلزله در عمق ۶ کیلومتری زمین رخ داد.

🔸-چالوس. مازندران
تجمع اعتراضی و صنفی جنگلبان غرب مازندران در چالوس
۴۶۰ جنگلبان معترض در طرح های جنگلبانی غرب مازندران، با تجمع مقابل ساختمان معاونت جنگلهای سازمان جنگلها و مراتع کشور در چالوس نسبت به عدم تحقق حقوق پنج ماهه و بیمه خود اعتراض کردند.

🔸-نیشابور. خراسان رضوی
شعله های آتش کارخانه یخچال سازی را به کام خود کشید
کارشناس مسئول ایمنی و آتش نشانی شهرک صنعتی خیام نیشابور از آتش سوزی کارخانه یخچال سازی در این شهرستان خبر داد و در ادامه گفت: این آتش سوزی به علت بی احتیاطی در انجام جوشکاری در محل تجمع و انبار ساخت قطعات داخلی یخچال و فریزر از جنس پلی یورتان صورت گرفت که با توجه به وزش باد غرب به شرق، آتش به سرعت گسترش و به نقاط دیگر سرایت کرد و لحظه به لحظه بر ابعاد حریق اضافه شد.

🔸-بندرلنگه. هرمزگان
هرکس عضو بسیج دریایی نشود حق رفتن به دریا را ندارد
روز سه شنبه ۲۸خرداد ۹۸ سپاه بندر لنگه یک فرم به صیادان داده و اعلام کرده است که هر کس که عضو بسیج دریایی نشود حق رفتن به دریا را ندارد.

🔸-شاه بهرام باشت. کهکیلویه و بویراحمد
روز سه شنبه ۲۸خرداد ۹۸ کشاورزان روستای شاه‌بهرام واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به بی توجهی سازمان موسوم به جهاد کشاورزی شهرستان باشت برای رسیدگی به خواسته هایشان برای جبران خسارات به زمین های کشاروزی تجمع کردند.

🔸-تهران
تجمعات ادامه دار هواداران پرسپولیس مقابل باشگاه.

کاربران ایرانی: دقایقی پیش، ایلوشین il-76t سوریه برای حمل تسلیحات نظامی از ایران به سوریه، وارد رمپ نیروی هوایی در فرودگاه مهرآباد شد.

🔸-سنندج. کردستان
یک نوجوان ١٧ سالە در سنندج بە دلیل فقر بە زندگی خود پایان داد.
روز دوشنبە (٢٧ خرداد ٩٨ / ١٧ ژوئن ٢٠١٩)، یک نوجوان ١٧ سالە در شهرک نایسر سنندج بە زندگی خود پایان داد.
هویت این نوجوان ”فرید عزیزی“ اعلام شده کە خود را حلق آویز کردە است.

🔸-کرمان
تعدادی از کارگران کارخانه سیمان کرمان در اعتراض به تصمیم اداره گاز برای انتقال خطوط گاز از زمین‌های معادن این کارخانه و ممنوعیت انفجار، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

🔸-فردوسیه. تهران
زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی و آتش نشانی که به دلیل فعالیت های مدنی از کار برکنار شده است ،امروز چهارشنبه ۲۹ خردادماه ۹۸، در دفتر شورای شهر فردوسیه دست به تحصن تک نفره زده است.