رخدادهای ۲۹ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۲۰

🔸-قزوین
کارکنان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین صبح امروز ۲۹ تیرماه ۱۳۹۸ نسبت به نوع پرداخت سنوات خود در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

🔸-بندرماهشهر. خوزستان
ادامه تظاهرات و تجمع اعتراضی مردم نسبت به تعیین حریم و محدوده بندر ماهشهر
روز جمعه ۲۸ تیرماه ۹۸ جمعی از مردم بندرماهشهر در اعتراض به مباحث مطرح شده در مورد تعیین حریم و محدوده این شهرستان اقدام به تظاهرات و برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

🔸-اراک. مرکزی
اقدام به خودسوزی یک کارمند زن و اخراج وی توسط شهرداری رژیم در اراک
روز جمعه ۲۸ تیر ۹۸ یک کارمند زن شهرداری اراک در مقابل درب ورودی شهرداری در اعتراض به کاهش شدید حقوق پرسنل شهرداری اقدام به خودسوزی کرد که مامورین حراست مانع از وی شدند. شهرداری اراک در واکنش به این اعتراض، حکم اخراج وی را صادر کرده است.

🔸-چالدران. آذربایجان غربی
کشته و زخمی شدن ۷ کولبر زحمتکش توسط ماموران رژیم در مرز چالدران ارومیه
جمعه شب ۲۸ تیرماه ۹۸ ماموران جنایت پیشه رژیم در مرز چالدران  ارومیه دسته ای از کولبران را بە رگبار بستند که منجر به کشته شدن یک کولبر زحمتکش و زخمی شدن ۶ نفر دیگر شد.

🔸-آبادان. خوزستان
جمعی از کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به  عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین اجرا نشدن کامل مصوبات قانونی کار در مورد کارگران پیمانکاری، مقابل ساختمان مرکزی پالایشگاه نفت آبادان، دست به تجمع زدند.

🔸-قلمه. کرمانشاه
جمعی از زلزله زدگان در روستاهای قلمه، بی بیانس و مله دزگه از توابع شهرستان سرپل ذهاب در اعتراض به عدم لغو بازپس گیری وام هایی که دولت برای ساخت و تعمیر خانه های آنها پرداخت کرده است، تجمع و تحصن  کردند.

🔸-شهریار. تهران
حضور اعتراضی اهالی فاز۲ شهرک مخابرات شهریار در اداره آبفا شهریار به دلیل قطعی های طولانی مدت و مداوم آب.

🔸-مشکین دشت البرز
ضرب و شتم طلبه ناهی از منکر توسط چند نفر در کرج
یک طلبه ناهی از منکر، توسط چند تن از اراذل و اوباش در مشکین‌دشت کرج مورد ضرب و شتم قرار گرفت و ضاربان پس از درگیری، با مشاهده اعتراض مردم  از محل متواری شدند.

🔸-تهران
تجمع معترضین خودرو در نمایشگاه بین المللی
روز شنبه ۲۹ تیر ۹۸ در غارت شدگان و معترضین خودرو در اعتراض به پاسخ ندادن به مطالبات شان در غرفه متعلق به خودروسازان سایپا در نمایشگاه بین المللی تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.