رخدادهای ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۴/۱۷

🔸-فسا. فارس
تجمع کارگران کارخانه قند و فسا به‌خاطر مطالبات مزدی
روز چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۸، شماری از کارگران کارخانه «قند فسا» واقع در جنوب شرقی شیراز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده و اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

🔸-سقز. کردستان
تجمع رانندگان تاکسی تلفنی شهرستان سقز، مقابل ساختمان شهرداری، در اعتراض به راه اندازی سیستم تاکسی اینترنتی ماکسیم.

🔸-تهران
(هواپیمای حامل کمک های انسان دوستانه سعودی و امارات به سیل زدگان ایران راهی تهران شد.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
سە کولبر کرد در ارتفاعات مرزی پیرانشهر در اثر سرمازدگی جانشان را از دست دادند.
شامگاه سەشنبە ٢٧ فروردین‌ماه ١٣٩٨، گروهی از کولبران در ارتفاعات رمز ”کانی خدا“ واقع در پیرانشهر دچار سرمازدگی شدەاند کە سە تن از آنها جانشان را از دست دادەاند. هویت این سه کولبر را هه‌نگاو به شرح زیر عنوان کرده است: ١ـ حسین شمع زادە اهل روستای کانی اشکوت پیرانشهر٢ـ سیروان فرزند محمد مام عبداللە اهل روستای موسالان سردشت ٣ـ یوسف دستوری فرزند باقی اهل روستای شین آباد پیرانشهر.

🔸-گمیشان. گلستان
سیل ۹۰ درصد محصولات کشاورزان گُمیشان را نابود کرد
فرماندار شهرستان گمیشان (گلستان) : سیلاب اخیر بیش از ۳۹۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های کشاورزی این شهرستان وارد و ۹۰ درصد محصولات کشاورزان را نابود کرد. در بخش دام نیز ۶۱ میلیارد تومان و در بخش طیور ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان خسارت تاکنون گزارش شد.

🔸-مریوان کردستان
انفجار مین در مناطق مرزی مریوان پای کشاورز ۵۰ ساله را گرفت
امروز چهارشنبه , ۲۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۸؛ یک کشاورز پنجاه ساله در حین کار در مزارع خود در مناطق مرزی مریوان ( آسن آباد ) بر اثر انفجار مین‌های به جا مانده از دوران جنگ یکی از پای خود را از دست داد. هویت وی «محمد ایمان ورد» عنوان شده است.

🔸-دیواندره. کردستان
۷ سال زندان برای یک شهروند اهل دیواندره
شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان دیواندره یک شهروند به نام عطاالله احسنی را به اتهام های «نشر اکاذیب» و «توهین به مقدسات» مجموعا به تحمل ۷ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

🔸-گرگان
رئیس کل دادگستری گلستان: کشف اختلاس ۸۲۰ میلیون تومانی در منابع طبیعی استان
هاشمیان:‌ در این پرونده، متهم در قالب طرح خروج دام از جنگل و با سند سازی در فاصله سال‌های ۹۰ تا ۹۵، ۸۲۰ میلیون تومان اختلاس کرده است که احتمال افزایش این رقم با تکمیل تحقیقات وجود دارد.

🔸-میانه. آذربایجان شرقی
گروهی از ساکنان روستای اشلق از توابع شهرستان میانه، در اعتراض به وضعیت راه ارتباطی و عدم رسیدگی مسئولین، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

🔸-هجدک. کرمان
زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر ساعت ۳:۱۳ بامداد امروز ۲۸ فروردین ۹۸ شهرستان هجدک واقع در استان کرمان را لرزاند.