رخدادهای ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۴/۱۶

🔸-مشهد. خراسان رضوی
در سال گذشته هزار و ۳۸۴ مورد پرونده زمین خواری در خراسان رضوی تشکیل شده است.

🔸-تهران
به دلیل گرانی‌ها در سال ۹۷، یک میلیون نفر به تعداد جمیعت حاشیه‌نشین اضافه شد
علی کرد، نماینده مجلس شورای اسلامی در ایران می گوید با توجه به گرانی‌ها در سال ۱۳۹۷،‌ در مجموع یک میلیون نفر به تعداد حاشیه‌نشینان ایران اضافه شده است. به گزارش خانه ملت، این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین اشاره کرد که در حال حاضر «۱۳ میلیون نفر» حاشیه‌نشین در ایران وجود دارد و دولت هم موفق به مدیریت این مسئله نشده است.

تجمع سپرده گذاران موسسه کاسپین تهران مقابل دادسرای جرائم پولی ۲۷ فروردین با شعارهای : “کاسپین دزدی کرده دولت حمایت کرده ” و “نه قاضی نه دولت نیستند بفکر ملت ” و “غارت ملی شده نقض امانت شده”.

🔸-سنندج. کردستان
ادامه بازداشت ۱۲ فعال محیط زیست کردستان بدون ملاقات با وکیل و خانواده
یک منبع مطلع به کمپین حقوق بشر در ایران گفت ۱۲ تن از فعالان محیط زیست کردستان که در دی و بهمن ۹۷ بازداشت شدند، همچنان بدون داشتن ملاقات با وکیل و خانواده در بازداشتگاه های امنیتی وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در سنندج نگهداری می‌شوند.

🔸-کرج. البرز
تجمع اعتراضی مالکین اتوبوس محور کندوان در “ورودی جاده کرج به چالوس” به دلیل ممنوعیت تردد برای اتوبوسها در این جاده که از ۱۷ فروردین تاکنون ادامه دارد.

🔸-اروندکنار. خوزستان
تجمع جوانان جویای کار و مطالبه گران جلوی درب بیمارستان اروندکنار بدلیل استخدام غیر بومی در این مکان.

🔸-ابرکوه یزد
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاشی کوثر در یزد
سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۹۸ تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاشی “کوثر ابرکوه” یزد که طی روزهای گذشته نسبت به اخراج و عدم پرداخت مطالباتشان مقابل کارخانه آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

🔸-دیشموک. کهگیلویه و بویر احمد
تجمع ۴۸ نفر از معلمان غیربومی بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه برای دومین روز پیاپی مقابل آموزش و پرورش دیشموک در اعتراض به عدم دریافت حق ماموریت آنها در کلاس درس حاضر نشدند.