رخدادهای ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۹/۱۷

🔸-لیکک. کهگیلویه و بویراحمد
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری لیکک نسبت به عدم پرداخت ۵ماه حقوق و حق بیمه ونیمی از عیدی مقابل فرمانداری بهمئی
روز دوشنبه ۲۵شهریور، کارگران شهرداری لیکک برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت ۵ماه حقوق وحق بیمه ونیمی از عیدی دست به تجمع مقابل فرمانداری شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد زدند.

🔸-سردشت. آذربایجان غربی
زخمی شدن یک کولبر در کمین پاسداران جنایت‌پیشه در منطقه سردشت
روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸، پاسداران جنایت‌پیشه در مسیر گروهی از کولبران در منطقه سردشت کمین گذاری کرده و بسوی آنان تیراندازی کردند. بر اثر این تیراندازی یک کولبر بنام محی الدین مام خدری اهل سردشت به شدت زخمی شد.

🔸-گویچاله ( فولاد محله). مازندران
تجمع اهالی خشمگین روستای گویچاله مازندران در جاده برای جلوگیری ازدفن زباله در این منطقه
روزدوشنبه ۲۵شهریور برای چهارمین روز متوالی، اهالی خشمگین روستای گویچاله مازندران با تجمع در جاده مانع ازدفن زباله در این منطقه شدند.
بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ ۲۵شهریور، از روز جمعه مردم در مسیر ورود به روستای گویچاله و سایت زباله مستقر هستند و از انتقال هرگونه زباله به این روستاها جلوگیری می کنند.

🔸- اراک. مرکزی
ادامه تجمع اعتراضی کارگران کارد به استخوان رسیده شرکت هپکو اراک، همزمان با حضور نیروهای یگان ویژه.

کارگران معترض شرکت هپکو که روز گذشته مسیر راه‌آهن شمال – جنوب را در اعتراض به عدم دریافت مطالبات صنفی‌شان بستند از سوی گارد ویژه مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تعدادی از آن‌ها بازداشت شدند.برخی منابع از بازداشت تعدادی از کارگران شرکت هپکو در اراک پس از حمله گارد ویژه خبر دادند و همچنین گفته‌اند ۱۵ تن از کارگران نیز به دلیل جراحت های زیاد و یا سطحی به بیمارستان منتقل شدند.

🔸-تهران
تجمع مالباختگان کاسپین تهران و ثامن الحجج و آرمان وحدت امروز در مقابل قوه قضائیه در تهران دست به تجمع اعتراضی بابت مطالبات خودشان زدند ۲۶ شهریور

تجمع مردم گلشهر گلپایگان جلوی سازمان حفاظت محیط زیست برای جلوگیری از احداث پالایشگاه GTLدر این منطقه که باعث از بین بردن محیط زیست وگونه های گیاهی منطقه میشود وهمچنین الودگی هوای منطقه.

دستگاه قضایی ایران بالاخره بازداشت سه استرالیایی را تایید کرد؛ اتهام‌های تکراری برای خارجی‌های بازداشت شده.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
تجمعات اعتراضی اهالی شهرک امیریه ارومیه نسبت به وضعیت نابسامان محله و وعده های توخالی مسئولان مقابل شهرداری ارومیه و اداره آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی.

🔸-قزوین
کارگران شرکت کنتورسازی ایران باز هم مقابل استانداری قزوین تجمع کردند،
این کارگران که ۲۴ ماه حقوق معوقه دارند و مدت هاست در بلاتکلیفی بسر میبرند بعد از گذشت هفته ها از اعتراضات آنها هنوز هیچ مسئولی در استان پاسخگو مطالبات آنها نیست.

🔸-سنندج. کردستان
یک فعال مدنی اهل سنندج به تحمل ۶ سال زندان محکوم شد
به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، افشار فتحی، فعال مدنی کرد، طی روزهای گذشته از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی، بابت اتهامات «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» مجموعا به شش سال زندان محکوم شده است.

🔸-بزمان . سیستان و بلوچستان
کشته شدن یک مامور انتظامی در بزمان
دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر: شب گذشته بر اثر درگیری با نیروهای مسلح در محور بزمان، چهار نفر از ماموران انتظامی مجروح شدند که بامداد امروز یک نفر از مجروحان وفات نمود.

🔸-بم. کرمان
کارگران پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بم در استان کرمان دو ماه معوقات مزدی طلبکارند. این کارگران که برای اجرای پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بم استخدام شده‌اند، در دو ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند.