رخدادهای ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۴/۱۱

🔸-تهران
یاسمن آریانی، فعال مدنی بازداشت شد
بنا بر گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، یاسمن آریانی فعال مدنی روز چهارشنبه ۲۱ فروردین توسط ماموران نیروی انتظامی در منزل پدری خود بازداشت شد.

۱۴ مصدوم و ۷ فوتی به دلیل تصادف شدید در اتوبان تهران – ساوه
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: این تصادف در ۲۰ کیلومتری تهران اتفاق افتاده و ۱۴ مصدوم داشته است.
هفت تن از مصدومان به بیمارستان اعزام شده و هفت فوتی هم به دلیل سوختگی، غیرقابل شناسایی هستند.

یک روز پس از بازداشت یاسمن آریانی، فعال مدنی و بازیگر تئاتر روز پنجشنبه ۲۲ فروردین، مادر او منیره عربشاهی‌ هم بازداشت شد. به گزارش خبرگزاری هرانا، منیره عربشاهی‌ پس از مراجعه به بازداشتگاه وزرا در تهران جهت پیگیری وضعیت فرزندش بازداشت شد. ماموران نیروی انتظامی روز چهارشنبه ۲۱ فروردین با مراجعه به منزل این خانواده، یاسمن آریانی را بازداشت کردند. پیش‌تر، یاسمن آریانی در جریان اعتراضات مردادماه تهران بازداشت و در بهمن ماه همان سال از زندان اوین آزاد شده بود.⁣

🔸-اهواز
حمله سپاه تروریستی پاسداران به مردم خوزستان
منطقە عین دو اهواز زیر آب رفتە؛ مردم می کوشند کانال را باز کنند تا آب وارد منازل نشود. سپاه تروریستی و یگان ویژە نیرو اعزام کردند تا جلو مردم را بگیرند.

جاده اهواز-خرمشهر در منطقه گلدشت(زهیریه) دراعتراض به بی عملی رژیم در جلوگیری از ورود سیل به منازل مردم مظلوم منطقه توسط مردم بسته شد
مردم مى گویند نهادهاى حکومتى حتى در ساختن سیل بند تبعیض مى گذارند و مناطق عرب نشین بدون سیل بند ماندندو آب وارد منازل آنها شده است. مردم معترض اقدام به گرفتن ماشینهاى حکومتى کرده اند.

شعار تماشاگران بازی فوتبال استقلال خوزستان – فولاد خوزستان. “ خوزستان رو آب برده!“

🔸-دشت آزادگان
مسئولان بی کفایت و فاسد نظام، کارد را به استخوان مردم رسانده اند.
نظامی که برای همه دنیا رجز می خواند، حتی از ارائه چادر به سیل زدگان ناتوان و عاجز است، و همین ناتوانی و بی کفایتی، مردم را به شدت عصبانی و خشمگین کرده است.

🔸-مشهد. خراسان رضوی
تجمع غارت شدگان پدیده مقابل استانداری در اعتراض به چپاول اموالشان.

🔸-گوریه. خوزستان
(( ‌بازداشت امدادگران مردمی عرب در روستای گوریه خوزستان از سوی ماموران اطلاعات سپاه
کریم دحیمی فعال حقوق بشر اهل عرب خوزستان به کمپین حقوق بشر در ایران گفت دو نفر از امدادرسان‌های اهل خوزستان به نام احمد کعبی و یعقوب کعبی صبح روز جمعه ۱۶ فروردین ماه در حالی که در روستای گوریه مشغول کمک رسانی به سیل‌زدگان بودند از سوی ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند. همچنین به گفته دحیمی شامگاه یکشنبه ۱۸ فرودین ماه نیز ۹ نفر از امدادرسان مردمی که از ماهشهر به روستای گوریه رفته بودند بازداشت شده‌اند. در روزهای اخیر مردم ساکن خوزستان به صورت داوطلبانه به کمک سیل‌زدگان این استان رفته‌اند.

🔸-کلگان. بلوچستان
یک سوختبر در اثر ضربه خودرو ماموران مجروح شد
یک سوختبر بلوچ در مرز کلگان در اثر ضربه وارده عمدی توسط ماموران مرزی کله گان زخمی شد. ظهر امروز پنجشنبه ۲۲ فروردین یک جوان سوختبر موتوری بلوچ در محدوده مرز کلگان توسط گروهان مرزی عامدانه با خودرو زده شد. در اثر افتادن از موتور به شدت مجروح شد.