رخدادهای ۲۰ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۱۱

🔸-بندرماهشهر. خوزستان
تجمع اعتراضی کارگران بندر ماهشهر
روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه شماری از کارگران پیمانکاری‌ بندر ماهشهر با خواست رفع تبعیض در این مجتمع پتروشیمی دست به تجمع زدند.
کارگران این شرکت می‌گویند: اگر قرار است کارگران پیمانکاری، همیشه پیمانکاری باقی بمانند و تبدیل وضعیت نشوند، باید حداقل در زمینه اجرای رفاهیات و مزایا، میان آنها برابری رعایت شود.

🔸-داماش گیلان
اعتراض کارگران آب معدنی داماش به عدم دریافت معوقات مزدی/ مسئولان رسیدگی کنند
معوقات مزدی تعدادی از کارگران آب معدنی داماش از فروردین ماه پرداخت نشده است. این کارگران به عدم دریافت معوقات خود اعتراض دارند. کارگران آب معدنی داماش صبح امروز (پنجشنبه ۲۰ تیر ماه) در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده؛ دست از کار کشیدند.

🔸-سروآباد کردستان
هلاکت یک پاسدار تروریست در سروآباد در استان کردستان
بنا به گزارش فعالان، ساعت ١١ شامگاه چهارشنبە(١٩ تیر ٩٨ | ١٠ ژوئیە ۲۰۱۹) افراد مسلح ناشناس با عناصر سپاه تروریستی پاسداران در ارتفاعات مرزی کوهسالان درگیر شدند.
در جریان این درگیری یکی از پاسداران با درجه سروان بنام «سروان ”محمد احمدی“ اهل قروە به هلاکت رسیده است.
شهرستان سروآباد یکی از شهرستانهای استان کردستان که از سمت غرب با عراق هم مرز است و در ۸۰ کیلومتری سنندج به سمت مریوان واقع شده است.
بدنبال هلاکت یکی از پاسداران تروریست در منطقه سروآباد، سپاه تروریستی پاسداران به توپباران ارتفاعات سروآباد و هلگورد پرداخت
سپاه پاسداران از ساعت ١٠ بامداد روز پنج شنبە (٢٠ تیر ٩٨ | ١١ ژوئیە ٢٠١٩)، با توپخانە سنگین، توپباران مناطق مرزی چومان در اقلیم کردستان عراق و ارتفاعات مرزی کوهستان هلگورد و آلانە را آغاز کرده است.

🔸-تهران
راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری، فعال مدنی را بازداشت شد.

🔸-سیرجان. کرمان
تجمع اعتراضی کارگران معدن شماره ۵ شرکت کاوشگران سیرجان
روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ کارگران معدن شماره ۵ شرکت کاوشگران سیرجان در اعتراض به تعطیلی شرکت و بیکار شدن جمعی از کارگران، در مقابل این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-جوانرود. کرمانشاه
سپاه پاسداران رژیم اعلام کرد در درگیری با مسلحین در مرز جوانرود ۵ تن از مسلحان کشته شدند که اجساد آنان در اختیار سپاه قرار دارد یکی از اعضای سپاه نیز کشته شد.