رخدادهای ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۸/۱۰

🔸-نقده آذربایجان غربی
تجمع و اعتصاب کارگران سد “کانی سیب” در بیگم قلعه برای چهارمین بار متوالی در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه.

🔸-کرمانشاه
کرمانشاە – ١٨ مرداد –
اعتراض شدید نمازگزار کرمانشاهی به وضعیت بیکاری در نماز جمعه این هفته کرمانشاه
امامان جمعە بهتر است فساد و سوء مدیریت کشور را ریشە یابی کنند.

🔸-ثلاث باباجانی. کرمانشاه
زلزله‌زدگان روستاهای توابع ثلاث باباجانی روز جمعه ۱۸ مردادماه در تجمعی به عدم بازپرداخت وام اعتراض کردند. آنها با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی، خواستار پرداخت وام به زلزله‌زدگان، و بخشودگی بازپرداخت وام‌ها شدند.

🔸-تهران
دادگاه تجدید نظر حامد آیینه وند را به ۶ سال حبس محکوم کرد
وکیل مدافع حامد آئینه وند، فعال سیاسی و روزنامه نگار زندانی در اوین از تأیید حکم ۶ سال حبس موکلش در دادگاه تجدیدنظر خبر داد و گفت که از این میزان، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس قابل اجرا خواهد بود. وی به اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت شده بود

🔸-کامیاران. کردستان
یک شهروند به نام “جمال گودرزی” ۳۶ ساله فرزند عبدالله از اهالی روستای “چروسانه” کامیاران با اتهام همکاری با گروه کرد مخالف توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

🔸-ایلام.
روز پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸، نیروهای امنیتی در شهر ایلام یک شهروند به نام “امیرحسین یوسفی” فرزند هارون را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. بازداشت امیرحسین یوسفی با اتهاماتی مرتبط با یکی از گروه های مخالف نظام صورت گرفته است. او که فارغ‌التحصیل رشته‌ی ادبیات عرب است، پیش از این نیز یک بار از گزینش آموزش و پرورش محروم شده بود.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
عارف محمدی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.عارف محمدی در تاریخ ۱۰ تیرماه سال جاری بازداشت شده بود. وی مدت ۲۰ روز را در سلول های انفرادی بود.

🔸-دریاسر. مازندران
اختلافات و درگیری ماموران نیروی هوایی با مالکان و کارگران شهرک قصر دریای دریاسرمحمودآباد بر سر زمین، دادگستری نسبت به اجرا حق شهرک قصر دریا حکم کرده بود، اما نیروی هوای از اجرا حکم ممانعت کرده و به سمت کارگران و صاحب اراضی شهرک قصر دریا تیراندازی کردند
منابع خبری از کشته شدن دو فریدونکناری و ۳ مصدوم در شهرک قصر دریا در محمودآباد گزارش کرده اند.

🔸- خرمشهر. خوزستان
تجمع مالکان خودروهای اروندی برای چندمین بار متوالی روبروی ساختمان «سازمان منطقه آزاد اروند» در اعتراض به عدم ترخیص وسیله نقلیه خود.

🔸-مریوان. کردستان
تجمع اعتراضی صد نفر از کارگران شهرداری مریوان
روز شنبه ۱۹ مرداد صد نفر از کارگران شهرداری مریوان به نمایندگی از جانب ۶۰۰ کارگر شهرداری، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

🔸-هجدک. کرمان
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴ ریشتر، حوالی هجدک در استان کرمان را لرزاند.