رخدادهای ۱۹ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۱۰

🔸-تربت حیدریه. خراسان رضوی
اعتراض معلمان تربت حیدریه به صدور حکم حبس و شلاق علیه حمیدرضا رحمتی
معلمان و فرهنگیان تربت حیدریه روز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۹۸در اعتراض به محکومیت حمیدرضا رحمتی دست به تجمع زدند.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
ادامه تجمعات اعتراضی کارگران راه آهن آذربایجان
روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ تجمعات اعتراضی کارگران راه آهن آذربایجان  در اعتراض به پاسخ نگرفتن در مورد مطالبات شان، از جمله حقوق های عقب مانده و نداشتن امنیت شغلی همچنان ادامه دارد.

🔸-مشهد خراسان رضوی
تجمع کارگران کارخانه رینگ سازی در مشهد وارد سومین روز شد.

🔸-اهواز. خوزستان
جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به ١۶ ماه حقوق معوقه خود، مقابل ساختمان شهرداری اهواز، دست به تجمع اعتراضی زدند.

🔸-میلک. سیستان و بلوچستان
ادامه اعتصاب تانکرداران گمرک میلک
تانکرداران مرز میلک در اعتراض به پایین بودن کرایه ها از روز شنبه ۱۵ تیر ۹۸ دست به اعتصاب زده اند. آنها اعلام کردند تا زمانی که کرایه تنی ۷۰۰هزار تومان باشد هیچ تانکری بار نمی زند مطابق اخبار دریافتی این اعتصاب  همچنان ادامه دارد.

🔸-قزوین
کارگران کنتورسازی قزوین چهارشنیه ۱۹ تیر با خواست پرداخت حقوق معوقه و در اعتراض به عدم امنیت شغلی مقابل استانداری قزوین تجمع کردند. یکی از کارگران در توضیح وضعیت بی‌ثبات تولید در این کارخانه گفته است: «هر دفعه با تزریق تعدادی مواد اولیه خط‌های تولید شرکت راه اندازی می‌شود و مجدداً تولید متوقف می‌شود، این درحالی است که مطالبات حق عیدی کارگران پرداخت نشده و شرکت در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد.»

🔸-خرم آباد. لرستان
ادامه تجمعات امروز پرسنل موسسه ارمان نسبت به اخراج توسط موسسه ملل و بستن شعب و سرپرستی ملل استان لرستان خرم اباد.

🔸-اراک. مرکزی
اقدام به خودکشی یک دختر نوجوان در اراک
روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ یک دختر نوجوان ۱۶ ساله با سقوط از ساختمانی در اراک اقدام به خودکشی کرد وی بلافاصله برای انجام مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شد. گزارش شده دست راست این دختر نوجوان قطع شده و بقیه اندام و ستون فقرات وی دچار شکستگی شدید است.

🔸-تهران
جمعی از دانش‌آموختگان حقوق در اعتراض به ظرفیت‌های پایین آزمون وکالت و بیکار ماندن بسیاری از این دانش‌آموختگان، مقابل مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

دستگیری محمد نوری زاد
طبق آخرین خبری که به دست من رسیده است آقای نوری‌زاد را موقتاً به بند مالی زندان اوین منتقل کرده‌اند و به او گفته‌اند که پیرو شکایت دادگستری گرگان صبح شنبه برای رسیدگی قضایی او را به استان گلستان منتقل خواهند کرد.
شاکی، دادگستری گرگان است. اتهامات وی توهین گسترده به رهبری، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی در انتشار گزارشات مربوط به سفر آق‌قلا برای کمک به سیل‌زدگان بوده است.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
حملات موشکی سپاه پاسداران بە مخالفان کرد در پیرانشهر- استان آذربایجان غربی.

🔸-جوانرود. کرمانشاه
توپ باران مناطق مسکونی کوهستانی جوانرود توسط سپاە  تروریستی پاسداران در درگیری با نیروهای پژاک.