رخدادهای ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۸/۹

🔸-مریوان. کردستان
به قتل رساندن یک کولبر توسط مزدوران علی خامنه ای در مریوان
روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۹۸ مزدوران علی خامنه ای در مناطق مرزی مریوان به روی گروهی از کولبران آتش گشودند که در آن یک کولبر نوجوان به نام اسماعیل ساوجی‌نژاد اهل مریوان به قتل رسید.

🔸-قطور. آذربایجان غربی
نیروهای سپاه پاسداران در منطقه‌ی مرزی قطور از توابع شهرستان خوی، به سوی گروهی از کولبران آتش گشودند و در نتیجه یک کولبر به نام «ناجی ابوبکری» از ناحیه‌ی ران به شدت زخمی شده و جهت رسیدگی پزشکی به مراکز درمانی ارومیه منتقل شده است.

🔸-سردشت. آذربایجان غربی
سحرگاه روز جاری یک کولبر در مناطق مرزی سردشت در پی تیراندازی هنگ مرزی از ناحیه ران به شدت زخمی و جهت مداوا به بیمارستانی در سردشت منتقل شده است.
هویت این کولبر از سوی حقوق بشر کردستان ایران ؛ “یونس پیروتی” اهل روستای (بیوران‌ سفلی) از توابع شهرستان سردشت احراز شده است.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
قادر سلیمی، زندانی امنیتی زندان ارومیه روز گذشته در هفدهمین روز اعتصاب غذا هوشیاری خود را از دست داد و به بهداری زندان منتقل شد. وی پس از انتقال به بهداری از قبول سرم سر باز زده است. قادر سلیمی از ابتدای ماه جاری در اعتراض به عدم موافقت با درخواست آزادی مشروط وی و همچنین عدم انتقال به زندان محل سکونت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

🔸-بیگم قلعه. آذربایجان غربی
اعتصاب کارگران کانی سیب در بیگم قلعه
روز پنجشنبه ۱۷ مرداد ١٢٠ کارگر کارگران پروژه حفر تونل و انتقال آب کانی سیب سولدوز(نقده) به دریاچه اورمیه به دلیل پرداخت نشدن دستمزد ۵ ماهه شان دست از کار کشیده و اعتصاب کرده اند.

🔸-فیروزآباد. فارس
اصغر امیرزادگان معلم و فعال صنفی استان فارس، از سوی دادگاه انقلاب این استان به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک ‌سال زندان محکوم شده است.