رخدادهای ۱۸ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۹

🔸-مشهد خراسان رضوی
سومین روز اعتراض کارگران کارخانه رینگ سازی در مقابل دفتر کارخانه برای دریافت مطالبات معوقە خود.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
جمعی ار کارگران عملیات نگهداری خط راه‌آهن در تبریز در اعتراض به تبعید سایر کارگران این حوزه به دیگر نقاط، مقابل ساختمان ناحیه خط راه‌آهن استان آذربایجان شرقی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

درگیری دستفروشان محروم با ماموران رژیم در بازار تبریز
روز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۹۸ بدنبال مزاحمت های مجدد ماموران شهرداری رژیم برای دستفروشان محروم در بازار تبریز، بین دستفروشان و ماموران وحشی شهرداری رژیم درگیری شدیدی رخ داد. در این درگیری تعدادی از نفرات مجروح شده اند. درگیری به حدی بود که رژیم آخوندی برای سرکوب دستفروشان و مردم حمایت کننده از آنها، نیروی ضدشورش وارد کرده است.

🔸-تهران
جمعی از کارگران ابنیه فنی ناحیه لرستان در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود، مقابل ساختمان راه‌آهن تهران، دست به تجمع زدند.

محمد نوری‌زاد به دادسرای اوین احضار شد
محمد نوری‌زاد مستندساز و نویسنده منتقد حکومت جمهوری اسلامی ایران و از امضاکنندگان بیانیه‌ای موسوم به ۱۴ تن روز گذشته بر اساس ابلاغیه‌ای که به‌دستش رسیده است به دادسرای اوین احضار شد.

🔸-رباط کریم تهران
دستگیری چند شهروند در رباط کریم به اتهام ارسال اخبار
دادستان رباط کریم سه شهروند را به اتهام ارسال اخبار، تصاویر و کلیپ به شبکه های مخالف جمهوری اسلامی متهم و بازداشت کرد.

🔸-شوشتر. خوزستان
جمعی از اهالی منطقه‌ دیمچه در شهرستان شوشتر، در اعتراض به نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت کارون، مقابل این شرکت، دست به تجمع زدند.

🔸-خرم آباد. لرستان
موسسه اعتباری ملل شعبه خرم‌آباد
کارمندان تعاونی وحدت نسبت به عدم پرداخت حقوق بلوکه کردن سپرده کارمندان و در نهایت تهدید به اخراج مجددا مورخ ۹۸/۴/۱۸ داخل شعبه موسسه اعتباری ملل در خرم‌آباد تجمع کردند.

🔸-چابهار. سیستان و بلوچستان
مردم روستای نظرآبادحیط دراعتراض به حمله نیروهای امنیتی و شلیک به خانه های مردم جاده را مسدود کردند.

🔸-جیرفت. کرمان
تجمع جمعی از کارکنان و کارگران شهرداری در مقابل فرمانداری در جیرفت
روز سه شنبه ۱۸تیرماه ۹۸ جمعی از کارکنان و کارگران شهرداری جیرفت در اعتراض به قصد کارگزاران حکومتی برای پس گرفتن زمین هایی که قانونا ۲۰ سال پیش به آنها تحویل داده شده ، در مقابل فرمانداری در این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

🔸-پیرانشهر. آذربایجان غربی
خبرگزاری فارس اعلام کرد در پی درگیری نیروهای سپاه با گروهای مسلح کردی مخالف رژیم در منطقه پیرانشهر سه نیرو کشته و تعدادی زخمی شدند.