رخدادهای ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ برابر با ۲۰۱۹/۲/۷

🔸-کرج البرز
((سحرگاه روز چهارشنبه ۱۷بهمن ماه گارد ضدشورش به همراه عوامل و مسئولین زندان، مجهز به تمام ادوات ضدشورش و گاز اشک آور برای دومین بار برای اعزام اجباری زندانی عقیدتی – سیاسی اهل سنت توحید قریشی به دادگاه، به داخل سالن ۲۱ بند ۷ زندان گوهردشت کرج حمله ور شدند. اما با مقاومت و حمایت زندانیان اهل سنت مواجه شدند. توحید قریشی نیز از رفتن به دادگاه امتناع کرد.
نیروهای گارد با باتوم و گاز اشک آور وارد عمل شده و زندانیان بی گناه را مورد ضرب و جرح قرار داده و دست و پای تعدادی از زندانیان را وحشیانه شکستند.))
(( کرج:‌ تجمع کارگران شهرداری ، در مقابل شهرداری این شهر،دراعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه ))

🔸-خرم آباد. لرستان
بازداشت پنج مظنون حادثه تیراندازی و انفجار یک تانکر سوخت در خرم آباد

🔸-تهران
حمیدرضا امینی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین و علیرضا لک، درویش زندانی محبوس در زندان فشافویه به دلیل بیماری در شرایط مناسبی به سر نمی‌برند اما مسئولان این دو زندان مانع اعزام به بیمارستان شده‌اند.

🔸-سنندج. کردستان
گزارش‌ها حاکی از آن است که طی هفت ماه گذشته بیش از ۴۰ شهروند اهل سنت در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان، بانه و سقز به اتهام فعالیت‌های مذهبی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

🔸-مشهد. خراسان رضوی
(( تجمع سهامداران مردمی پدیده در محل دفتر علم الهدی مشهد.))
(( تجمع نانواهای مشهد در اعتراض به کمبود آرد در ساختمان شرکت غله استان خراسان رضوی. ))

🔸- قزوین
امروز معلمان آموزش و پرورش منطقه اسفروین استان قزوین نسبت به وعده‌های دروغین تعاونی مسکن و عدم پاسخگویی و رسیدگی دستگاه قضایی استان قزوین بعد از گذشتن ۱۲ سال از وعده‌های پوچ در مقابل استانداری رژیم تجمع اعتراضی برگزار کردند .

🔸-لنگرود . گیلان
کارخانه نخ ابریشم‌ سفید گیلان، بزرگترین کارخانه ابریشم بافی خاورمیانه تعطیل شد! با تعطیلی این کارخانه صنعت نوغانداری در گیلان که هزاران تن را در بر می‌گیرد با رکود و نابودی مواجه است.

🔸-توحید . ایلام
کارگران شهرداری توحید واقع در شهرستان چرداول استان ایلام در اعتراض به ۵ ماه معوقات مزدی خود، مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

🔸-اصفهان
تجمع فرهنگیان زحمتکش و ستم‌دیده‌ی اصفهان در سی وسه پل، مقابل هتل کوثر, با شعار: معلم میمیرى ذلت نمی پذیرد.

🔸-ارومیه. آذربایجان غربی
در سالگرد دهه انقلاب . خودکشى یک نفر از پل خاتم الانبیا در کمربندى ارومیه

🔸-زاهدان سیستان و بلوچستان
افراد مسلح به خودرو ماموران پلیس زاهدان سوء قصد کردند
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری پلیس زاهدان با افراد مسلح در این شهر خبرداد.