رخدادهای ۱۷ فروردین  ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۴/۶

🔸-شعیبیه. خوزستان
خوزستان: بازداشت دو شهروند در شعیبیه
دو تن  از اهالی یک روستا در استان خوزستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ نیروهاى امنیتی “احمد کعبی” و “یعقوب کعبی” از اهالی روستای گوریه از توابع شهرستان شعیبیه را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
گفته می شود این دو به همراه افراد محلی در جریان کمک رسانی مردمی در سیلاب های اخیر حاضر شده بودند.

🔸-اهواز. خوزستان
تجمع کارگران پروژه قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی
امروز یکشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۸، جمعی از کارگران پیمانکاری پروژه قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم دریافت دستمزد و عیدی یک سال گذشته خود، برای دومین روز متوالی در مقابل ورودی ساختمان کارگاه دست به تجمع زدند.

🔸-دشت آزادگان. خوزستان
رییس انجمن صنفی کشاورزی و منابع طبیعی دشت آزادگان: دیگر چیزی از اراضی کشاورزی باقی نمانده است. ما به چشم خودمان شاهد فاجعه هستیم. انگار بازگشته‌ایم به دوران جنگ. والله که ما یک‌چنین سردرگمی و فجایعی را در دوران جنگ ندیدیم که امروز می‌بینیم. حجم تخریب‌هایی که طی سیلاب‌های سال گذشته و سال جدید به ساکنان این شهرها تحمیل شده، بی‌سابقه است.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
تجمع اعتراضی کارگران شرکت خانه‌سازی ایرداک ۱۷ فروردین ۹۸ کارگران شرکت خانه‌سازی ایرداک این تجمع اعتراضی را مقابل فرمانداری تبریز برگزار کردند. کارگران شرکت خانه‌سازی ایرداک در اعتراض به اخراج ۷۰تن  از کارگران این کارخانه این تجمع را برپا کردند.

🔸-پلدختر. لرستان
نماینده پلدختر: سیل زدگان پلدختر جزو لباس تنشان چیزی در بساط ندارند
نماینده پلدختر: ۳۰ هزار نفر در سیل اخیر لرستان بی‌خانمان شده‌اند. آنها غیر از لباس تن خود چیزی در بساط ندارند و بیش از ۳۰ هزار در نفر در حوزه انتخابیه من حتی کفش ندارند.  ما درخواست شناور داشتیم و می‌خواهیم ارتباط ۷۰ روستا وصل شود تا از مرگ مردم جلوگیری کنیم اگر مردم از بی عرضگی ما تلف شوند خدا ما را نمی‌بخشد.

🔸-تهران
دستگیری ۴ «دروغ‌پرداز سیل » سیل در تهران
رییس پلیس پایتخت: برخی اقدام به دروغ‌پردازی و شایعه‌پراکنی در مورد سیل کرده بودند که با هماهنگی پلیس فتا چهار نفر از این افراد در تهران شناسایی و دستگیر شدند.

🔸-شیراز. فارس
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از احضار تعدادی از مقصران احتمالی حادثه سیل شیراز خبر داد.

🔸-قزوین
اعتصاب معلمان استان قزوین  در اعتراض بە عدم پرداخت حق التدریس شاغلین از مهرماه سال ۹۷.