رخدادهای ۱۷ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۸

🔸-مراغه. آذربایجان شرقی
اعتصاب بازار شروع شد کسبه کنار خیابان مغازه ها را باز نکردند.

🔸-تهران
امروز دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸ مامورین اطلاعات با یورش به منزل خانم مریم محمدی از فعالین “ندای زنان ایران” ایشان را دستگیر و به مکان نامعلومی بردند!

تجمع غارت‌شدگان کارد به استخوان رسیده کاسپین روبروی دادستانی تهران، در اعتراض به عدم محاکمه و مجازات مدیران فاسد سابق بانک مرکزی از جمله سیف و حیدری/ عدم رسیدگی به شکایات و مطالبات قانونی مردم مظلوم با گذشت حدود سه سال، و عدم اجرای عدالت و برخورد قاطع و جدی با مفسدان دانه درشت پرونده کاسپین.

سه تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به اخراج خود از کار، نحوه رسیدگی در هیات های حل اختلاف و روابط بین مدیران اداره کل کار استان تهران و مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست به تجمع و تحصن زدند.

جمعی از کارگران شرکت باختر بیوشیمی در اعتراض به مشکلات شغلی خود، مقابل ساختمان دیوان عدالت و وزارت بهداشت در تهران، تجمع کردند.

🔸-قشم. هرمزگان
مسمومیت الکلی در قشم؛ فوت دو نفر و بستری شدن یک نفر در ICU
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از فوت دو نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز در شهرستان قشم خبرداد.

🔸-مسجدسلیمان. خوزستان
زلزله ۵.۷ ریشتری خوزستان را لرزاند. کانون این زمین‌لرزه مسجد سلیمان و عمق آن ۱۷ کیلومتری سطح زمین اعلام شده است.

مصدومیت ۱۱۲ نفر در زلزله مسجد سلیمان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:
تاکنون آمار نهایی مصدومان در هر دو شهرستان ایذه و مسجد سلیمان به ۱۱۲ نفر رسیده که اکثر درمان سرپایی شدند و ۵ نفر بستری هستند. بر اثر زلزله یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.

🔸-بندرعباس هرمزگان
اخلالگر بازار ارز به ۱۰ سال حبس محکوم شد
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از محکومیت قطعی به ۱۰ سال حبس برای عقیل مبارکی متهم اخلال گسترده در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز خبر داد.

🔸-اهواز خوزستان
تجمع امروز کارکنان موسسه آرمان تعاونی وحدت در اهواز مقابل موسسه ملل نسبت به اخراج و دیدار با مدیر منطقه جنوب غرب کشور موسسه ملل و همچنان بلاتکلیفی محض حرفهای دروغین.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
روز دوشنبه ۱۷ تیر، بازاریان تبریز در اعتراض به سیاست های اشتباه ایران در زمینه اقتصاد مجددا دست به اعتصاب زدند.