رخدادهای ۱۴ فروردین  ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۴/۳

🔸-دشت آزادگان. خوزستان
یک کشته و ۴ زخمى در درگیرى سپاه با شهروندان عرب مسیر روستای الله اکبر
بنا به گزارش منابع محلى، نیروهاى سپاه جهت باز کردن سیلبندها با مردم روستاهاى صگور،جلیزی و شاکریه مسیر الله اکبر دشت آزدگان با اسلحه درگیر شده و یک نفر از شهروندان  به اسم عبوى ربیعی از روستای جلیزی کشته و ۴ نفر را مجروح کردند.

بامداد ۱۴ فروردین‌ – تیر اندازی مستقیم سپاه مردم ستیز پاسداران به کشاورزان ستمدیده جلیزى در مسیر الله‌اکبر دشت آزادگان، به دلیل ایستادگی آنها برای حفظ زمین‌ها و جان خود و خانواده‌های‌شان
کاربر ایرانی: مسئول این جنایت سپاه تروریستی پاسداران و یگان ویژه هستند که به دلیل ممانعت مردم از باز کردن آب به زمینهای‌شان آن‌ها را می‌کشند.

🔸-تهران
کشف ۱۷.۵ تن انواع مواد مخدر در سطح کشور
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی: از ابتدای فروردین امسال تا کنون ۱۷.۵ تن انواع مواد مخدر در سطح کشور کشف شده است.

🔸-سراوان. سیستان و بلوچستان
کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان افغانستانی از سوی نیروهای نظامی در سراوان
گزارش ها حاکی است صبح امروز ۱۴ فروردین ۹۸، در اثر شلیک ماموران سپاه پاسداران در محدوده “سه راهی جالق به کلگان” در شهرستان سراوان شماری از مهاجران افغانستانی کشته و زخمی شدند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تایید این خبر از مصدومیت ۱۴ نفر خبر داده است، همزمان کمپین فعالین بلوچ نیز مدعی شده که تعداد کشته و زخمی شدگان این حادثه  ۲۵ نفر است.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز به حبس محکوم شد
افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.این فعال سیاسی در تابستان سال گذشته به همراه مادر خود در منزل شخصی اش بازداشت و پس از ۱۵ روز با تامین قرار وثیقه آزاد شده بود.  به گزارش هرانا، بر اساس رای دادگاه، رقیه عزتی، مادر آقای برزگر نیز از اتهامات مطروحه تبرئه و قرار منع تعقیب وی در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز صادر شده است.

🔸-خرم. آباد. لرستان
کشته‌شدن ۱۴ نفر در سیل لرستان، برآورد اولیه خسارات استان ۱۵هزار میلیارد ریال اعلام شد.

🔸-سبزوار. خراسان رضوی
مجتبی داداشیان سبزوار. چون از نظام انتقاد کرده است به ۳ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.