رخدادهای ۱۴ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۵

🔸- نوسود. کرمانشاه
سه کولبر بر اثر «شلیک مستقیم نیروهای سپاه» کشته و زخمی شدند
سه کولبر در مناطق مرزی شهرستان‌های نوسود و پیرانشهر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی به سوی کولبران کشته و زخمی شدند.

🔸-شهرضا. اصفهان
ستمگران ضدبشر، حمید رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان را به زندان و شلاق محکوم کردند
حمید رحمتی، از اعضای کانون صنفی معلمان اصفهان، از سوی شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرضا بابت اتهام «اخلال در نظم با انجام رفتارهای غیرمتعارف» و «تشویق، تحریک و ترغیب به خشونت از طریق ارسال پیامک در فضای مجازی» به زندان، شلاق و جریمه نقدی محکوم شده است.

🔸-تهران
برخورد میکسر حامل بتن با چند خودرو و دیوار سفارت روسیه
ساعت ۴:۴۰ بامداد امروز ۱۴ تیر، یک دستگاه میکسر حامل بتن در خیابان الهیه، نبش خیابان فرشته در حال حرکت بود که ناگهان راننده میکسر تعادل خودرو را از دست داد و پس از برخورد با یک دستگاه پراید با پنج سرنشین و یک دستگاه پژو ۲۰۰۸ به دیوار سفارت روسیه برخورد کرد و باعث تخریب دیوار شد. خودروی میکسر در نهایت واژگون و دچار حریق شد و راننده ۳۶ ساله آن بر اثر این حادثه جان باخت همچنین در این حادثه پنج سرنشین خودروی پراید مصدوم شده و به بیمارستان انتقال یافتند.
گفتنی است خودروی مذکور حامل بتن برای یک پروژه ساختمانی در محل مذکور بوده است.

🔸-دالاهو. کرمانشاه
آتش سوزی گسترده در جنگل های شهرستان دالاهو کرمانشاه توسط عوامل سپاە. سپاە پاسداران با توجیە از میان بردن مخفیگاھھای کوھستانی گروھھای ضدانقلاب جنگلھای مناطق کوھستانی و کردنشین ایران را بە میزان قابل توجھی نابود کردە است.

🔸-دهگلان. کردستان
بازداشت یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در دهگلان
هویت این شهروند “حمید کرونانی”، ۲۴ ساله، از اهالی روستای کروندان از توابع شهرستان “دهگلان” احراز شده است.اتهام مطروحه علیه وی “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” عنوان شده است،

🔸-قم
آتش‌سوزی در یک واحد صنعتی در شهرک شکوهیه قم ۱۷ مصدوم بر جای گذاشت
سخنگوی اورژانس قم: براثر انفجار دریکی از واحدهای تولیدی نهاده‌های دامی در شهرک شکوهیه قم ۱۷ نفر مصدوم شدند.

🔸-زاهدان. سیستان و بلوچستان
کشف و خنثی سازی بمب دستی در زاهدان
بامداد امروز در پی انفجاری در محدوده کلانتری ۱۵ زاهدان عوامل چک و خنثی سازی پلیس با مستقر شدن در محل حادثه از کشف یک بمب دست ساز دیگر خبر دادند که سریعا با تخلیه محل بمب کشف شده در محل خنثی شد.