رخدادهای ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۸/۴

🔸-دزفول. خوستان
حکم اعدام دو شهروند اهل سنت اهوازى در دیوان عالى کشور تایید شد
حکم اعدام عبدالله کرملاچعب و قاسم بیت عبداله(عبداللهى) از اهالى شاوور شهرستان شوش به اتهام محاربه از طریق تشکیل گروه با هدف بر هم زدن امنیت داخلی ایران، شرکت در هجوم به تکیه مراسم حسینى در دزفول، تهیه سلاح جنگی، پس از چهار سال از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.

🔸-تهران
سحر شهرابی فراهانی فعال کارگری و اجتماعی در تجمع حمایت از بازداشت شدگان هفت‌تپه، دیروز درمقابل دادگاه انقلاب بازداشت شد.

تجمع معلمان حق التدریس مقابل وزارت آموزش و پرورش در اعتراض بە بی عدالتی و عدم دریافت مطالبات خود
با اینکه یک سال از تصویب قانون استخدام معلمان حق التدریسی می گذرد ولی همچنان آنان در انتظار اجرای این قانون مصوب می باشند.

آتش‌سوزی در ساختمان وزارت نفت
ساعتی پیش ساختمان مرکزی وزارت نفت در طبقه چهاردهم و پانزدهم دچار آتش سوزی و در نتیجه دودگرفتگی شدید شد.
در حال حاضر ساختمان در حال تخلیه شدن است. طبق اعلام روابط عمومی وزارت نفت، علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده اما این احتمال داده می‌شود که علت حادثه اتصال سیم‌های برق بوده باشد.
تا این لحظه کارکنان در لابی این ساختمان حضور دارند و اجازه ورود خبرنگار و تصویربرداری داده نشده است.

روزبه مشکین خط”, فعال سیاسی و روزنامه نگار, توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران از بابت اتهامات امنیتی به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بازداشت یکی از رانندگان اخراجی سندیکای کارگران شرکت واحد در مقابل وزارت کار
حسین کریمی سبزوار راننده اتوبوس اخراجی و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد که به دلیل فعالیت های سندیکایی سالهاست از کارش اخراج گردیده امروز ۱۳مرداد دراعتراض به عدم بازگشت بکارش درمقابل وزارت کار توسط نیروی انتظامی بازداشت شد وبه کلانتری ۱۰۸ منتقل شد.

🔸-بوشهر
توقیف کشتی دیگر در خلیج توسط سپاه
فارس : کشف ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط سپاه در خلیج فارس/ ۷ تبعه خا رجی دستگیر شدند
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه: شامگاه چهارشنبه ۹ مرداد نیروهای گشتی پایگاه منطقه دوم دریایی سپاه با اشراف اطلاعاتی یک کشتی خارجی حامل سوخت را توقیف کردند. این شناور خارجی که از کشتی‌های دیگر سوخت دریافت و در حال انتقال این سوخت به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بود، با هماهنگی مراجع قضایی در حوالی جزیره فارسی توقیف شد.
در این رابطه ٧٠٠ هزار لیتر سوخت توقیف و هفت خدمه که تبعه خارجی بودند دستگیر شدند.

🔸-محمدیار. آذربایجان غربی
ادامه اعتصاب کارگران شهرداری شهر محمدیار
کارگران شهرداری محمدیار روز یکشنبه ۱۳ مردادماه ۹۸ در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ ماه حقوق و بیمه شان برای دومین روز متوالی به اعتصاب خودشان ادامه دادند. این کارگران زحمتکش از روز گذشته اعتصاب خودشان را شروع کرده اند.
مُحَمَّدیار یکی از شهرهای شهرستان نقده در استان آذربایجان غربی است.

🔸-پلدختر. لرستان
وضعیت شهر سیل‌زده پلدختر؛ ‌روند کند بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده / زندگی مردم به روال عادی برنگشته است.

🔸-اهواز. خوزستان
مربیان پیش دبستانی خوزستانی امروز با تجمع در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش خوزستان خواستار تبدیل وضعیت خود به حق التدریسی شدند.

🔸-دلوار. بوشهر
سقوط یک هواپیمای جنگی در ساحل تنگستان
یک فروند هواپیمای جنگی در ساحل دلوار تنگستان به دلیل نقص فنی سقوط کرد.این هواپیما دارای دو سرنشین بوده که هر دو سرنشین در سلامت بسر میبرند.

🔸-شوش. حوزستان
اداره اطلاعات بعد از اعدام عبدالله کرملاچعب و قاسم بیت عبدالله(عبداللهى)در زندان فجر دزفول، تعدادی از افراد خانواده هاى آنها را بازداشت کردند.
تا کنون برادران قاسم بیت عبداللە با نامھای عادل، جاسم و هاشم بیت عبدالله از روستاى چعب شهرستان شوش توسط اداره اطلاعات بازداشت شدند. افراد دیگرى نیز بازداشت شدەاند که از هویت آنها اطلاعى در دست نیست. این بازداشت ها براى جلوگیرى از هر گونه اعتراض یا برپایى مراسم فاتحه خوانى است.

🔸-قزوین
جمعی از کارگران شرکت کنتورسازی قزوین در اعتراض به حقوق معوقه خود برای دومین بار، مقابل استانداری و دادگستری قزوین، تجمع کردند.