رخدادهای ۱۳ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۴

🔸- گرمله. کرمانشاه
کشته و زخمی شدن دو کولبر زحمتکش با شلیک مستقیم پاسداران
در ساعت اولیە بامداد روز پنجشنبه ۱۳ تیر ۹۸ در مرز هانی گرمله پاوە نیروهای سپاە دستەای از کولبران زحمتکش را با شلیک مستقیم هدف قرار دادند.
در نتیجه این اقدام جنایتکارانە یک کولبر با نام گوران عزیززاده فرزند حسین اهل روستای هانی گرمله کشته شد و همچنین یک کولبر دیگر به نام اسیر شاەپسندی بە شدت زخمی شد.

🔸-دامغان سمنان
زلزله ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتر در عمق ۱۲ کیلومتری زمین شهرستان دامغان را لرزاند.

🔸-کازرون. فارس
حمیدرضا درخشنده، فردی که متهم است، محمد خرسند، امام جمعه کازرون، را به قتل رسانده در دادگاهی در شیراز به «قصاص در محل قتل» محکوم شد.

🔸-تهران
امیرحسین محمدی‌فر و همسرش ساناز اله‌یاری دو متهم بازداشت شده در زندان اوین در پرونده اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، در اعتراض به بی توجهی پزشکی و عدم تبدیل قرار بازداشت شان به قرار وثیقه دست به اعتصاب غذا زدند.

تجمع غارت‌شدگان شرکت تعاونی پروژه های هواپیمایی شیده.

🔸-سرفاریاب. کهگیلویه و بویراحمد
تجمع و اعتراض کارگران شهرداری سرفاریاب به علت عدم دریافت  ۴ ماه مزد معوقه، مقابل ساختمان شهرداری

🔸-اهواز. خوزستان
آمنه ظاهری ساری در زندان سپیدار اهواز پس از اعتراض به بدرفتاری ها و وضعیت بد زندان توسط نگهبانان بند نسوان مورد بدرفتاری و ضرب‌وجرح قرارگرفته و درنتیجه این برخورد فیزیکی بازوی ایشان بشدت صدمه‌دیده است، بااین‌وجود، مسئولان زندان از دادن خدمات پزشکی برای درمان بازوی آسیب دیده خانم ظاهری ساری ممانعت می‌کنند».

🔸-سیرجان. کرمان
تجمع غارت شدگان خریدار تریلر در مقابل فرمانداری رژیم در سیرجان
روز پنجشنبه  ۱۳ تیرماه ۹۸  غارت شدگان خریدار تریلر در اعتراض به تحویل ندادن خودروهای خریداری شده شان توسط کارگزاران رژیم در شرکت کرمان دیزل، در مقابل فرمانداری رژیم در سیرجان تجمع کردند.