رخدادهای ۱۲ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۷/۳

🔸-تهران
تحصن فرهنگیان و بازنشستگان در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری.

تجمع غارت شدگان شرکت تعاونی پروژه های هواپیمایی شیده در تهران
روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ غارت شدگان شرکت تعاونی پروژه های هواپیمایی شیده در مقابل مجتمع قضاییه آخوندی (موسوم به مفتح) در تهران تجمع کردند.
کارگزاران وابسته به رژیم در شرکت تعاونی غارتگر هواپیمایی شیده پس از ده سال هنوز خانه های کارمندان فرودگاه های مهرآباد و پرند را تحویل نداده اند. این شرکت ۴ هزار واحد را پیش فروش کرده اما بعد از گذشته ده سال هیچگونه ساخت و سازی انجام نداده است.

🔸-سراوان سیستان و بلوچستان
اعتصاب مینی بوس رانان در سراوان. روز سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸ رانندگان مینی بوس شهر سراوان و حومه واقع در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به تحویل ندادن سهمیه سوخت تخصیص یافته آنها، در مقابل فرمانداری در این شهر اعتصاب کردند.

🔸-اصفهان
کشاورزان غرب استان در اعتراض به بسته شدن آب زاینده رود در مقابل استانداری تجمع کرده و خواستار بازگشایی آب زاینده رود و مطالبه حقابه خودشان شدند.

🔸-سرفاریاب. کهگیلویه و بویراحمد
کارگران شهرداری سرفاریاب ۴ ماه مزد معوقه طلبکارند
حدود ۱۵ نفر از کارگران شهر سرفاریاب که در ۴ ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنان پرداخت نشده است، گفتند: در شرایط فعلی اقتصاد کشور که هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس مصرفی و غیرمصرفی هستیم، نگران تامین هزینه‌های زندگی خود شده‌ایم.

🔸-اندیمشک. خوزستان
تحصن مهمانداران راه آهن زاگرس در اعتراض بە عدم تامین امنیت شغلی و لحاظ شدن سختی کار
یکی از مهمانداران می گوید: بلیت قطار از ۴ هزار تومان به ۶۵هزار تومان رسیده ولی هیچ تغییری در بهبود وضعیت ما صورت نگرفتە.

🔸-ایرانشهر. سیستان و بلوچستان
انفجار بمب کنار جاده ای در ایرانشهر
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک بمب کنار جاده ای در جنوب استان خبر داد . وی گفت: این حادثه در مسیر پلیس راه حوزه جنوب سیستان وبلوچستان و حوالی ایرانشهر اتفاق افتاد که دو نفر از پرسنل نیز به طور سطحی مجروح شدند . تاکنون هیچ گروهی مسؤلیت انفجار را بر عهده نگرفته است. وی بیان کرد: این دو نفر به بیمارستان منتقل شده و حال عمومی شان نیز مساعد است.

🔸-هفت تپه خوزستان
اعتصاب و تجمع رانندگان ماشین‌های استیجاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به تعویق چهار ماه مزد خود در مقابل ساختمان اداره کشاورزی این شرکت.