رخدادهای ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ برابر با ۲۰۱۹/۳/۲

🔸-زاهدان. بلوچستان
((آبگرفتی معابر پس از بارندگی ، هدیه مدیریت شهری به شهروندان زاهدانی! ))
((خبرگزارى شبکه آزادی : سد یوسف آباد شورو (اطراف زاهدان) هم شکست.
تیر برق های یوسف آباد هم افتاده اند وبرق منطقه هم متاسفانه قطع است واز تلفات جانی خبری در دست نیست.))
((یک نفر براثر ریزش آوار در زاهدان کشته شد
فریبرز راشدی مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زاهدان گفت: ساعتی قبل، بر اثر ریزش دیوار یک منزل بسبب باران در بلوار رسالت زاهدان، یک نفر جان باخت.))

🔸-اهواز. خوزستان
((ادامه بازداشت موقت سه عضو نشریه گام و وضعیت نامساعد جسمی امیر امیرقلی در زندان اهواز
یک منبع مطلع از وضعیت سه نفر از اعضای تحریریه نشریه آنلاین «گام» که پس از اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه در آذر و دی ۹۷ بازداشت شدند به کمپین حقوق بشر در ایران گفت بازداشت موقت آنها بدون دلیل مشخصی مجددا تمدید شده است. ))
(( درگیرى مسلحانه در اهواز
بنا بر گزارشات رسیده چند روزى است که صداى تیراندازى در خیابانهاى اهواز شنیده مى شود. تا کنون علت این تیرندازى مشخص نشده است!! ))

🔸-تهران
(( تجمع کارگران شرکت واحد در برابر وزارت کار بدلیل افزایش نرخ بهای رندگی و عدم توانایی آنها ))
((تجمع اعتراضی حواله داران خشمگین ایران خودرو مقابل وزارت صنعت با شعار: «ما منتظر وزیر هستیم هیچ جا نمیریم همینجا هستیم))
((تجمع اعتراضی خریداران خودروی جک S5 از شرکت کرمان موتور، مقابل مجلس به دلیل پیش فروش قطعی خودروی جک S5 و بد عهدی شرکت در خصوص صدور دعوت نامه با مبلغ ۳۴ میلیون افزایش قیمت بر خلاف قیمت مندرجه در قرارداد.))

🔸-اندیمشک. خوزستان
تجمع اعتراضی کارگران راه آهن ناحیه زاگرس در اندیمشک به دلیل پرداخت نشدن چندماه حقوق معوقه شان .

🔸-سیرجان. کرمان
ادامه اعتصاب و تجمع کارگران نیروهای تراورس در منطقه هرمزگان در ایستگاه سیرجان در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ماه حقوق شان. لازم به ذکر است که این کارگران کارد به استخوان رسیده از روز پنجشنبه ۹ اسفند اعتصاب کرده اند، در همین روز آنها به مدت سه ساعت مسیر قطارهای باری را بستند.

🔸-چرمهین. اصفهان
تجمع اعتراضی جمعی از مردم شهر چرمهین در اعتراض به بی کفایتی و بی توجهی کارگزاران در اتمام پروژه های چندین ساله ورودیهای چرمهین از سمت باغ بهادران و زمان آباد که منجر به تصادفات متعددی شده است.

🔸-بندرعباس. هرمزگان
درب اتاق بازرگانی بندر عباس، گل گرفته شد
جمعی از مردم معترض در مقابل اتاق بازرگانی تجمع کرده و در اعتراض بە سوء مدیریت سران جمهوری اسلامی درب آنرا گل گرفتند.

🔸-تبریز. آذربایجان شرقی
تجمع کارگران بلبرینگ سازی مقابل فرمانداری، دراعتراض به پرداخت نشدن ۷ ماه حقوق معوقه .

🔸-شوش. خوزستان
ادامە تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپە و خانوادە اسماعیل بخشی مقابل دادگستری در اعتراض بە ادامە بازداشت و بلاتکلیفی وضعیت اسماعیل بخشی و سپیدە قلیان.

🔸-مسجد سلیمان. خوزستان
چنگیز قدم خیر زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان مسجد سلیمان بە دلیل بیماری کلیوی در بهداری این شهرستان بستری و مسئولین زندان با اقدامات خود سلامتی وی را با خطر جدی روبرو کردەاند.

🔸-تازه آباد. کرمانشاه
آتش سوزی در چادر زلزله زدگان چهار مصدوم بر جا گذاشت.متاسفانه یک پسر بچه دوساله دچار سوختگی شدید شده است. زلزله زدگان در تازه آباد – کرمانشاه بعد از یکسال و اندی همچنان در وضعیت دردناک بسر می‌برند.

🔸-چالدران. آذربایجان غربی
یک کولبر جوان اهل شهرستان چالدران در مرزهای ترکیە در حین کولبری در اثر سرمازدگی جانش را از دست داد و دو کولبر دیگر نیز دچار سرمازدگی شد.

🔸-دهلران ایلام
انفجار مین در دهلران جان دختر ١۵ سالە را گرفت
یک دختر نوجوان در مرزهای دهلران استان ایلام در اثر انفجار مین جانش را از دست داد.
به گزارش شبکه آزادی به نقل از هەنگاو ، عصر روز شنبە ١١ اسفند ٩٧ در اثر انفجار یک قبضە مین در منطقە ”دشت عباس“ شهرستان دهلران ایلام یک دختر ١۵ سالە جانش را از دست داد.