دومین روز تجمع اعتراضی کارگران شیر پگاه تهران

جمعی از کارگران کارخانه صنایع شیر پگاه تهران روز یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷ برای دومین روز متوالی در محدوده زمین‌های تصرف شده در منطقه تهران پارس تجمع کردند. کارگران شب را نیز در همین محل به سر برده بودند. معترضان روز گذشته مقابل ساختمان قوه قضائیه واقع در خیابان ولی عصر تجمع کرده بودند.

در ادامه تجمع روز گذشته کارگران پگاه تهران، بیش از ۱۰۰ نفر با انتقال اعتراض صنفی خود به محدوده زمین‌های منطقه تهرانپارس، شب را در همانجا سپری کردند و صبح امروز با طلوع آفتاب به تجمع اعتراضی‌شان ادامه دادند.

یکی از کارگران پگاه تهران در توضیح علت جابجایی محل اجتماع خود و همکارانش از مقابل ساختمان قوه قضائیه  به منطقه تهرانپارس گفت: مدتهاست حکم تخلیه زمین‌های تصرف شده را از قوه قضائیه در دست داریم اما هیچ ارگان دولتی برای اجرای این حکم به ما کمک نمی‌کند بنابرین ناچار شدیم اعتراض صنفی خود را به محل زمین‌ها انتقال دهیم.

این کارگر یادآور شد: حدود ۷۰۰ کارگر کارخانه شیر پگاه تهران در حالی خواستار بازپس‌گیری زمین‌های خود هستند که از سالها قبل در بخشی از این زمین‌ها تصرف شد ، یک کارخانه تولید صنایع بتنی راه‌اندازی شده است.

به گفته وی، کارگران پگاه تهران بارها مقابل ساختمان قوه قضائیه تجمع کرده‌اند.

وی افزود: با وجود اینکه همه مسئولان و حتی رسانه‌های دولتی و صداوسیما از اعتراض ما با خبر هستند، هیچ گزاشی از مشکلات ما ارایه نداده‌اند و از هیچیک از کارگران دلجویی نشده است.