درگیری در اندیمشک و دزفول با ماموران نیروی انتظامی

از عصر روز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعاتی پیش از تحویل سال نو، درگیریهایی بین مردم دزفول و اندیمشک با نیروهای انتظامی بر سر نصب تابلوی ورودی شهر در ۵۰۰ متری اندیمشک رخ داد. قریب به یک ماه پیش نیز مردم اندیمشک علیه نصب یک تابلو بزرگ از تصاویر کشته شدگان حکومتی در سوریه، دست به اعتراض زده و تابلو را واژگون نمودند.

همان موقع با میانجیگری استاندار موضوع خاتمه یافت و در نهایت شورای شهر دزفول اولتیماتوم داد که تا روز ۲۳ اسفند ماه مشکل را حل کند. اما این مشکل تاکنون حل نشده و بر عهده وزارت کشور است تا مساله را تعیین تکلیف نماید.

در درگیریهایی که چهارشنبه شب رخ داد، مردم خشمگین اندیمشک در اعتراض به نصب تابلو  به ساختمان هلال احمر تهاجم کرده و آن را به آتش کشیدند. خبرها حاکی است که مردم چند دستگاه از خودروها و موتور سیکلت های نیروهای انتظامی را هم به آتش کشیدند.

آخرین اخبار رسیده حاکی از این است که در اثر تیراندازی مستقیم ماموران به مردم در شهرهای دزفول و اندیمشک در اولین روز سال نو تا کنون یک شهروند کشته و ۴٠نفر مجروح شدند. مردم اندیمشک با ماموران درگیر شده و یک خودرو و یک موتور نیروهای انتظامی را آتش زدند.