حمله حوثی‌ها به فرودگاه بین‌الملی اَبها در عربستان سعودی ۲۶ زخمی غیرنظامی بر جای گذاشت

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف عربی در حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که ساعت ۲:۲۱ بامداد چهارشنبه ۲۲ خرداد، یک موشک شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سالن استقبال فرودگاه بین‌المللی اَبها اصابت کرد که بر اثر آن ۲۶ غیرنظامی زخمی شدند.

روزانه هزاران مسافر غیرنظامی از شهروندان و اقامت داران از تابعیت‌های مختلف، از این سالن عبور می‌کنند.

این رویداد به زخمی شدن دستکم ۲۶ مسافر غیرنظامی از تابعیت‌های مختلف انجامید که ۳ تن از آن‌ها زن از تابعیت‌های یمن، هند و سعودی هستند.

او ادامه داد که در میان زخمی‌ها، دو کودک سعودی هم دیده می‌شوند. ۸ تن از زخمی‌ها به بیمارستان منتقل و ۱۸ تن یگر به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا شدند. به سالن فرودگاه هم خسارت‌هایی وارد شد.

سخنگوی ائتلاف عربی افزود: «این حمله همچنین نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان، اسلحه پیشرفته جدیدی به دست آورده‌اند و نظام ایران به پشتیبانی و ادامه تروریسم فرامرزی ادامه داده و همچنان قوانین ذی‌ربط شورای امنیت از جمله قطع‌مه‌های ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ را نقض می‌کند».

او در پایان تاکید کرد: «فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف، تدابیری قاطع و فوری برای مقابله با این اعمال تروریستی و تعرض‌های غیر اخلاقی اتخاذ خواهد کرد تا جلوی هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی و غیرنظامیان توسط این شبه‌نظامیان تروریست را بگیرد. تمام نیروهای تروریستی که در برنامه‌ریزی یا اجرای این حمله تروریستی دست دارند، برپایه قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی، مجازات خواهند شد».