جلسه رسیدگی به اتهامات اصغر امیرزادگان معلم و فعال صنفی فرهنگیان برگزار شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات اصغر امیرزادگان، دبیر ریاضیات و از فعال صنفی فرهنگیان استان فارس طی دو جلسه دادرسی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان فیرور آباد برگزار شد.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز گذشته سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، دومین جلسه رسیدگی به پرونده اصغر امیرزادگان، دبیر ریاضیات و فعال صنفی فرهنگیان، ساکن شهرستان فیروزآباد از توابع استان فارس، از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ این شهرستان برگزار شد. این فعال صنفی فرهنگیان از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به مقامات دولتی” و “نشر اکاذیب” دفاعیات خود را به دادگاه ارائه داد.

روز شنبه ۲۵ خردادماه این فعال صنفی بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به مقامات دولتی” و “نشر اکاذیب” در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان فیروزآباد حاضر شده بود.

آقای امیرزادگان در اواسط ماه جاری طی ابلاغیه ای جهت برگزاری جلسه دادرسی به دادگاه احضار شده بود.

این معلم و فعال صنفی، پیش‌تر در روز ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ در پی احضار به دادستانی شهرستان فیروزآباد، در آن محل بازداشت و روز یک‌شنبه ۱ اردیبهشت‌ماه با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی به صورت موقت، تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده‌‌بود.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت آقای امیرزادگان گفته‌بود: «آقای امیرزادگان ساعت ۱ بعدازظهر روز ۳۱ فروردین بنا به احضار کتبی قبلی خود، در دادستانی شهرستان فیروزآباد حاضر می‌شود که همان‌جا با اتهام “تبلیغ علیه حکومت” بازداشت و به بازداشت‌گاه پلیس اطلاعات نیروی انتظامی منتقل و پس از دو روز با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد».

این احضار و بازداشت با شکایت دادستان فیروزآباد و به دلیل انتشار مطالب انتقادی آقای امیرزادگان در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته بود.

این منبع در ادامه اضافه کرده‌بود: «دادستان به آقای امیرزادگان گفته بود که شما پیام های تحریک آمیز منتشر می‌کنید. این در حالی است که بنا به گفته منابع نزدیک به این فعال صنفی، تنها خواسته او مانند معلمان دیگر صنفی و معیشتی است و فقط به منظور رسیدگی به خواسته‌هایشان انجام می‌شود».

اصغر امیرزادگان پیش‌تر نیز در تحصن سراسری معلمان در مهرماه ۹۷ با اتهام “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” در همین دادستانی ۲ روز بازداشت و با قرار کفالت ۳۰ میلیون تومان آزاد شده بود که در آن پرونده برای وی قرار منع تعقیب صادر شده بود.