تفهیم اتهام و صدور قرار بازداشت یک ماهه برای امیرسالار داودی، وکیل دادگستری

امیرسالار داودی، وکیل دادگستری که روز سه‌شنبه ۲۹ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود، پس از تفهیم اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و صدور قرار بازداشت یک‌ماهه کماکان در زندان اوین نگهداری می‌شود.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از هرانا،  پس از گذشت ۱۵ روز از بازداشت امیرسالار داودی، این وکیل دادگستری با صدور قرار بازداشت یک‌ماهه در زندان اوین نگهداری می‌شود.

وحید مشگانی فراهانی، وکیل مدافع امیرسالار داودی گفت: “از زمان بازداشت وی، اجازه ملاقات با آقای داودی و دسترسی به پرونده ایشان به من داده نشده است؛ با این حال پیش‌تر اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به وی تفهیم شده و در زمان بازداشت قرار بازداشت یک‌ماهه نیز برای ایشان صادر شده است”.

این وکیل دادگستری در ادامه گفت: “با اینکه آقای داودی ۲ بار با خانواده خود و یک بار با بنده تماس داشته‌اند با این حال خانواده‌شان نیز تا کنون موفق به ملاقات با وی نشده‌اند و از محل دقیق نگهداری ایشان در زندان اوین نیز اطلاعی نداریم”.

امیرسالار داودی، وکیل دادگستری در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. مامورین پیش از بازداشت دفتر کار و منزل وی را مورد تفتیش قرار داده‌ و تعدادی از پرونده‌ها و وسایل شخصی وی را نیز ضبط کرده‌ بودند.

این وکیل دادگستری تاکنون وکالت بسیاری از پرونده‌های زندانیان و متهمین سیاسی از جمله سعید شیرزاد، سهیل عربی و زینب جلالیان را بر عهده داشته است.

در ماه‌های اخیر موج جدیدی از فشارهای امنیتی و قضایی بر روی وکلای دادگستری آغاز و بر تعداد وکلای بازداشتی و زندانی افزوده شده است. اغلب این احضار، بازجویی و بازداشت‌ها در ارتباط با پرونده موکلان آنها بوده است.

از جمله این بازداشت‌ها می‌توان به بازداشت محمد نجفی، نسرین ستوده، آرش کیخسروی، قاسم شعله سعدی، پیام درفشان، فرخ فروزان، هدی عمید و امیرسالار داودی بازداشت شده‌اند. از میان آنها تاکنون قاسم شعله سعدی، پیام درفشان، فرخ فروزان و هدی عمید با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.