تحریم سوخت؛ تغییر ساعت پروازهای ایران‌ایر

شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با ارسال پیام به مسافرانش در آلمان به آنها اطلاع داده که ساعت پروازهای این شرکت تغییر کرده است. در مراجعه به دفاتر ایران‌ایر و پرسش تلفنی از آنها علت این امر تحریم سوخت عنوان شده است.

برنامه پروازهای شرکت هواپیمایی ایران‌ایر به شهرهای کلن و هامبورگ تغییر کرده است. این شرکت با ارسال پیام به مسافرانش، از چندین هفته پیش این تغییر را به آنها اطلاع داده است.

ساعت پروازهای کلن و هامبورگ به شب منتقل شده است. دفتر ایران‌ایر در هامبورگ به مراجعه‌کنندگان گفته این تغییر ساعت پرواز به دلیل مشکل در سوخت‌گیری هواپیماهاست. چون به هواپیماهای ایران‌ایر اجازه سوخت‌گیری داده نمی‌شود، این شرکت مجبور است از هواپیماهای بزرگ که نیاز به سوخت‌گیری ندارند استفاده کند و به این هواپیماها در ساعات شب اجازه پرواز داده شده است.

یک آژانس تهیه بلیط پرواز ایران‌ایر در کلن نیز به مسافری که از آنجا بلیط تهیه کرده بوده گفته دلیل این تغییر ساعت تحریم سوخت برای هواپیماهای ایرانی است

ایران‌ایر دوبار در هفته به فرودگاه کلن پرواز دارد که هردوی این پروازها ساعت ۱۱ صبح فرود می‌آمدند. در برنامه جدید این پروازها ساعت ۲۱:۵۰ در فرودگاه کلن به زمین می‌نشینند و پرواز برگشت به تهران نیز که پیشتر در ساعت ۱۲ انجام می‌شد حالا در ساعت ۲۲:۳۰ انجام می‌شود. پروازهای هامبورگ نیز به شب منتقل شده‌اند.

عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران در فرودگاه‌های اروپا و ترکیه

معاون وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی گفته: اکثر کشورهای اروپایی از ارائه‌ی سوخت به هواپیماهای ما امتناع می‌کنند.

به گزارش ایلنا، علی عابدزاده، درباره‌ی عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای جمهوری اسلامی در فرودگاه‌های ترکیه، لبنان و بسیاری از کشورهای اروپایی گفت: متاسفانه این موضوع مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کند.

به گفته‌ی او هدف آمریکا این است که پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی قطع شود.

مدیر عامل ایران‌ ایر نیز گفته: متاسفانه آمریکا تمام هواپیماهای ایران‌ایر را در لیست تحریم قرار داده است حتی هواپیماهایی که زمین‌گیر هستند، حتی هواپیماهایی که متلاشی شده‌اند و حتی هواپیماهایی را که در سال‌های گذشته آنها را به فروش رسانده‌ایم.