تجمع کشاورزان نقده در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی‌شان مقابل کارخانه قند.

رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی از تجمع کشاورزان نقده در اعتراض به مطالبات پرداخت نشده آنها خبر داد.

به گزارش شبکه آزادی به نقل از ایلنا، کشاورزان شهرستان نقده از کارخانه قند این شهر چندین ماه است که مطالبات پرداخت نشده دارند. عده‌ای از این کشاورزان ابتدای هفته جاری در مقابل کارخانه قند نقده تجمع کردند تا پیگیر پرداخت مطالبات معوقشان بشوند.

رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی، سلمان قدرتی در خصوص تجمع کشاورزان نقده گفت: «عده‌ای ۵۰ درصد و عده‌ای حدود ۳۵ درصد بابت محصول چغندر قندی که امسال از ۱۵ شهریور به این‌سو به کارخانه تحویل داده‌اند، طلب دارند.»

وی مدعی شد: «طبق توافقی که بین کشاورزان و مدیریت کارخانه انجام شده بود، قرار است بیست اسفند کلیه مطالبات کشاورزان تسویه شود؛ اما با توجه به اینکه گفته می‌شود کارخانه تمام محصول قندش را فروخته و دیگر چیزی برای فروش ندارد، کشاورزان نگران شدند از اینکه کارخانه پولی برای تسویه با آنها (مثل برخی ادوار گذشته) نداشته باشد. از همین رو، ابتدای هفته در مقابل کارخانه تجمع کردند.»

رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی در پایان، بدون ارائه هرگونه تضمینی در ارتباط با تحقق خواسته‌هایی که در تجمع کشاورزان نقده عنوان شده است، اشاره کرد که «فردا قرار شده که جلسه‌ای با حضور عده‌ای از کشاورزان، مسئولان کارخانه قند نقده و نظام صنفی کشاورزی شهرستان نقده برگزار شود تا درباره تسویه حساب کامل تصمیم‌گیری شود.» با این وجود، تجمع کشاورزان نقده بیانگر بی اعتمادی آنها به قول و قرارهایی است که مسئولان برای خاموش کردن اعتراضات‌شان به آنها می‌دهند.