بیانیه زندانیان اهل سنت به مناسبت سالروز اعدام و شهادت ۲۵ تن از یارانشان

به هر اندازه جلادان و مستبدان در طول تاریخ به قتل و کشتار و اعدام و زندانی کردن حق خواهان و مبارزان با ظلم و استبداد متوسل شده‌اند به همان اندازه و بلکه بیشتر روح و روحیه مبارزه و ایستادگی در مقابل مستبدان و درهم شکستن کاخ‌ها واریکه قدرتشان در نسل‌های آینده بیشتر و بیشتر شده و از مرگ آن‌ها نسل مبارز دیگری متولد می‌شود که با تمام توان آرمان‌ها و راه آن‌ها را ادامه می‌دهند تا فرا رسیدن سحرگاه پیروزی و از بین رفتن تاریکی ظلم و جنایت هر چند که به ظاهر شب طولانی داشته باشند.

سه سال قبل در چنین روزی ۲۵ تن از جوانان مبارز، پاک، شجاع، دلیر، نترس و حافظ قرآن اهل سنت که بیشتر آن‌ها اهل شهرستان سنندج بودند با زبان روزه درسحرگاه روز سه شنبه ۱۱ مرداد به دار ظلم و استبداد آویخته شدند.

جنایتی که در طول تاریخ ۴۰ ساله و پرونده سیاه پُر از جنایت و قتل و ترور و کشتارشان منحصر به فرد و استثنایی بود که جدا از اعدام ۲۵ نفر، ۲۵ خانواده و نسل را داغ دار کردند.

اما مردم مبارز و شجاع ایران به طورعموم و جامعه اهل سنت به طور خاص هیچگاه این جنایت مرگبار را فراموش نخواهد کرد.

و بلکه آن را نویدی برای پیروزی می‌داند از نسل این جوانان برومند و از فرزندانشان نسلی تربیت می‌شود که راه مبارزه و ایستادگی در مقابل ظلم را از عزیزان از دست رفته‌شان آموخته‌اند و برای درهم شکستن تخت و تاج قدرتشان به راه عزیزانشان ادامه می‌دهند.

آری این‌ها نمونه اصحاب کهف و اصحاب الاخدود این زمان هستن که تا روز قیامت خداوند از آن‌ها به عنوان نماد و اسطوره پیروزی و مقاومت یاد می‌کند؛ چون یادشان زنده است و راهشان پایدار.

ما زندانیان اهل سنت زندان رجایی شهر یاد دوستانمان را گرامی و زنده نگه می‌داریم و به مادران داغ دیده و همسران و فرزندان عزیزشان می‌گویم ما هرگز فراموشتان نمی‌کنیم و با شماهم درد و همراه هستیم.

و از مردم عزیز ایران و جامعه اهل سنت می‌خواهیم که این جنایت هولناک را محکوم کرده و با هر کاری که می‌توانید اتخاذ موضوع کرده و این جنایت بزرگ و نسل‌کُشی آشکار را که به عنوان روزی مهم در تاریخ و تقویم رقم خورده است محکوم و از حکام و سردمداران جنایتکار ایران در مجامع بین‌المللی شکایت کرده تا خون به ناحق ریخته‌شان بدون جواب نماند.

ودرنهایت ما زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت به تمام دنیا، حقوق دانان، نهادهای حقوقی وجامعه اهل سنت می‌گویم که این جوانان به کدامین گناه کشته شدند؟!

✍️ زندانیان عقیدتی سیاسی زندان رجایی شهر کرج روز جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸