بازداشت بیش از ۲۵ نفر از امدادرسانان مردمى در اهواز توسط اداره اطلاعات

بامداد امروز ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۸؛نیروهای امنیتی به مرکز کمیته مردمی در ملاشیه حمله ور شدند و بیش از ۲۵ فعال عرب را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

این فعالان زمانى بازداشت شدند که بعد از اتمام استحکام سیل بند به منزل مجید صرخى واقع در ملاشیه-منطقه رمله مقابل مسجد الرسول پلاک ۷۸ جهت استراحت و همچنین بردن مواد غذائى براى دیگر کمک رسانان رفته بودند. کلیه این افراد در منزل مجید صرخى توسط نیروهاى امنیتى و لباس شخصى ها محاصره و بازداشت مى شوند وبه مکان نامعلومى منتقل شدند.

اسامى بعضى از بازداشت شدگان منطقه ملاشیه در بامداد ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ بشرح زیر است.

‏۱- رسول فرطوسی

‏۲- شاعر إبراهیم بدوی

‏۳- شاعر امین سیلاوی

‏۴- شاعر علی موسوى(البوگدیمى)

‏۵- حسن بیت إسحاق

‏۶-عماد حیدری

‏۷-علی ناصری

‏۸-حاتم دحیمی

‏۹- شاعر احمد بدوی

‏۱۰-حسین حمودی

‏۱۱-مهدی شریفی

‏۱۲-قاسم تمیمی

‏۱۳-عارف صرخى

‏۱۴-فؤاد بدوی

‏۱۵- کاظم مروانی

‏۱۶-محسن زویدات

‏۱۷-حبیب کروشات

‏۱۸-مسعود حریزاوی

‏۱۹- ناجی السواری(معلم)

‏۲۰-حیدر سیلاوى

نیروهای سپاه، بسیج و پلیس این روزها در شهرهاى عرب نشین بجاى کمک به سیل زدگان مانور نظامی به راه انداخته اند.این اقدامات برای ایجاد رعب و وحشت هموطنان عرب انجام می شود. امروز یکشنبه نیز گزارش ها حاکی از آن است که تعداد زیادی ماشین نظامی از سمت رامهرمز و ببندر ماهشهر به سوی اهواز گسیل شدند.

نیروهای امنیتی با حمله به مراکز کمیته هاى مردمی در شعیبیه، ملاشیه وحمیدیه که جهت یاری به سیل زدگان فعالیت می کردند تعدادی از جوانان و فعالین عرب را بازداشت کردند. این در حالی است که نهادهاى حکومتى هیچ اقدام جدی را برای حل مشکلات آوارگان سیل زده انجام نمی دهد و نیروهای امنیتی برای فشار بر هموطنان عرب سعی در تعطیلی مراکز کمک رسانى مردمی می کنند.