انفجار خط لوله گاز در مسیر اهواز-ماهشهر؛ ۵ نفر کشته و ۶ تن مصدوم شدند

حدود ساعت ۱۰ صبح روز پنج‌شنبه وقوع انفجار خط لوله گاز در مسیر آزاد راه اهواز به ماهشهر واقع در منطقه برومی موجب کشته شدن ۵ نفر و مصدومیت ۶ تن شد.

علی تراب پور، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت  :که از حدود ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه تماس‌های شهروندان با سامانه امدادی ۱۲۵ از نشت گاز در خطوط لوله های گاز در مسیر آزاد راه اهواز به ماهشهر واقع در منطقه برومی حکایت داشت.

به گفته او تیم‌های امدادی با وجود اعزام سریع، پس از انفجار به منطقه رسیده‌اند. آقای تراب پور همچنین آتش گرفتن پنج دستگاه خودرو از جمله یک دستگاه پاترول را تایید کرد.

اما جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز خبر داده که در جریان این حادثه چهار خودروی عبوری از جمله یک دستگاه پراید، یک دستگاه سمند، یک تانکر حمل آب و یک دستگاه اتوبوس در این حادثه منهدم شده‌اند که اتوبوس فاقد مسافر بوده ولی راننده آن زخمی شده است.

به گفته او در این حادثه افزون بر پنج نفر کشته و ۶ نفر نیز مصدوم شده‌اند. فرماندار اهوار ساعت وقوع حادثه را ساعت ۹:۴۵ دقیقه و محل وقوع آن را در ۲۰۰ متری جاده اهواز ماهشهر اعلام کرد.

هر چند که مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، زمان حادث شدن انفجار را ساعت ۱۰:۱۰ روز پنجشنبه را اعلام کرده است.

طبق اعلام شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ایران، آتش‌سوزی خط لوله مهار شده و تردد در جاده اهواز به ماهشهر که برای ایمن‌سازی مسدود شده بود، در جریان است.

کیامرث حاجی‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت که علت اصلی وقوع این حادثه مرگبار، فرسودگی خط لوله میعانات گازی تحت مدیریت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بوده است.