امام جمعه موقت تهران: «انگلیس» به‌زودی سیلی خواهد خورد

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق، اطمینان داد که «انگلیسی‌ها به‌زودی از بازوان پرتوان قدرتمند نظام به‌زودی سیلی می‌خورند و پشیمان می‌شوند».

اشاره کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، به نفتکشی به نام گریس ۱ است که هفته گذشته در آب‌های نزدیک به جبل‌الطارق، به ظن نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا از طریق انتقال نفت به یک پالایشگاه در بانیاس سوریه، به دست نیروی دریایی بریتانیا توقیف شد.

به‌گزارش ایرنا، کاظم صدیقی در خطبه‌های روز جمعه، ۲۱ تیر، همچنین با بیان حدیثی از امام چهارم شیعیان گفت: «خدا دشمنان ما را بی‌عقل قرار داده است.»

وی در ادامه با یادآوری حادثه خونبار اهواز، به «نمایش اقتدار موشک‌های ایران در فاصله‌ای نه چندان دور و در کنار اردوگاه آمریکایی‌ها» پس از این حادثه اشاره کرد و گفت: «این اطمینان را می‌توانم به فضل خدا بدهم که انگلیسی‌ها به‌زودی بابت این جسارت، بی‌توجهی و غفلت، از بازوان پرتوان قدرتمندان نظام ما سیلی بخوردند تا برای همیشه پشیمان باشند.»

در حمله سال گذشته به رژه نیروهای مسلح در اهواز که گروه خلافت اسلامی (داعش) مسئولیت آن را بر عهده گرفت، ۲۴ نفر کشته و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند.

پس از این حادثه، سپاه پاسداران اعلام کرد که «مقر سرکردگان» حمله اهواز در شرق فرات در سوریه را «با شش فروند موشک بالستیک میان‌برد» هدف قرار داده‌ است.