اعتصاب کارگران راه آهن آذربایجان در مقابل محوطه راه آهن تبریز

روز دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ کارگران راه آهن آذربایجان در مقابل محوطه راه آهن تبریز همچنان در اعتصاب هستند این کارگران ۳ ماه حقوق و ۳ ماه بیمه دریافت نکرده اند.

در سال ۹۷ این کارگران چندین تجمع اعتراضی و سراسری در سراسر آذربایجان داشتند. اما تا کنون هیچگونه پاسخی به مطالبات آنها داده نشده است.

کارگران راه آهن آذربایجان اعلام کردند تا به خواسته آنها پاسخ داده نشود به کار خودشان ادامه نمی دهند.

در سال ۹۷ این کارگران چندین تجمع اعتراضی و سراسری در سراسر آذربایجان داشتند. اما تا کنون مطالبات آنها بی پاسخ مانده است

.کارگران راه آهن آذربایجان اعلام کردند تا به خواسته آنها پاسخ داده نشود به کار خودشان ادامه نمی دهند.

شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن در آستانه سال نو با انتشار بیانیه‌ای، خواستار رسیدگی به وضعیت پرداخت مطالبات مزدی و شغلی خود شدند.

شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن در این نامه از مسائل مالی و مشکلاتی که به مطالبات مزدی و بیمه‌ای آنها بازمی‌گردد، به عنوان علت اصلی مشکلات خود یاد کرده‌ و خواستار رسیدگی به اوضاع نابسامان شغلی خود در آستانه سال نو شدند.

در این بیانیه، شورای هماهنگی ضمن تشریح مطالبات صنفی کارگران خطوط ابنیه فنی خواستار تسریع در پرداخت‌ها برای تامین معاش خانواده‌های خود شده‌اند.

شورای هماهنگی همچنین درخواست ایجاد تشکل مستقل کارگری برای  رسیدگی به مشکلات کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن را مطرح کرده‌ و گفته‌اند: از همه مسئولان بالادستی در همه استانها ضمن تقاضای رسیدگی به مشکلات کارگران خطوط ابنیه خواستار بررسی راه‌حل‌های مناسب برای مشخص شدن وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات معوقه مزدی خود هستیم.