اعتراض مردم آجم در نبود امکانات اولیه رفاهی، بهداشتی و بیکاری

اهالی منطقه آجم از توابع شهر دیشموک در استان کهگیلویه و بویر احمد در نبود امکانات رفاهی، بهداشتی و بیکاری در بازدید امام جمعه موقت دیشموک از این منطقه اعتراض کردند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از “ایلنا”، هفته گذشته علی اکبر راوند، امام جمعه موقت دیشموک به همراه مدیر کمیته امداد این بخش و جمعی از مسئو لان محلی به  آجم سفر می کند تا مشکلات آنان را از نزدیک بررسی کند. روستانشینان آجم  به‌ دلیل نگرانی ها و نارضایتی های وضعیت موجود از ورود کاروان امام جمعه موقت به این منطقه اعتراض می کنند.

به گزارش ایلنا، کاروان امام جمعه با خود یک بسته قند، ۲ بسته ماکارونی و ۲ بسته سویا بردند که میان مردم توزیع کنند ،اما  مردم به عنوان اعتراض از گرفتن هدایا امتناع کردند.کاروان امام جمعه نیز  به جای  دلجویی از مردم اقلام خوراکی را در کیسه‌ای نایلونی گذاشته و در کنار جاده رها کردند و رفتند.

روز بعد از سفر این کاروان، تیم پزشکی شبکه بهداشت کهگیلویه نیز به آجم سفر می کند و بنا بگفته پزشک این تیم، روستانشینان حاضر به مداوای خود نمی‌شوند و تاکید می‌کنند که آنان هیچ خدماتی از بخش دیشموک کهگیلویه را نمی‌پذیرند. نگرانی‌ها و نارضایتی‌ها به اندازه‌ای در این منطقه  بالا گرفته که در زمان سفر کاروان امام جمعه موقت  ، آنان اجازه باز کردن در‌های مرکز بهداشت را هم به بهورز نداده و تاکید می‌کنند اگر درهای مرکز بهداشت به روی کاروان امام جمعه  باز  شود شیشه‌های در و پنجره مرکز بهداشت را خواهند شکست.

بهورز  آجم علیداد شعبان‌زاده  گفت: قرار بود امام جمعه موقت در مرکز بهداشت آجم با مردم دیدارکند اما مردم به من گفتند « اگر در مرکز بهداشت را به روی کاروان امام جمعه و کمیته امداد و  سایر آقایان بازکنی شیشه‌های در و پنجره مرکز را خواهیم شکست.» من هم باز نکردم.

مردم آجم از نبود امکانات اولیه رفاهی ،بیکاری ،بهداشت و درمان به‌شدت نگران هستند، آنان از امام جمعه و هیئت همراه عوض صدقه، جاده و مدرسه برای آینده خود و کودکانشان خواستند.

نبود آب شرب مناسب، قطعی‌های مکرر برق، خرابی کامل محور ارتباطی ، نبود امکانات بهداشتی ، ورزشی و سایر امکانات اولیه رفاهی از مشکلاتی است که مردم منطقه آجم با آن روبرو هستند و حکومت تا کنون برای مردم این منطقه هیچ فکری نکرده است.