ادامه بازداشت شهروندان خوزستانی از سوی نهادهای امنیتی

در ادامه بازداشت‌های روزهای اخیر شهروندان عرب در اهواز، بامداد روز سه‌شنبه و شب گذشته ۶ تن از شهروندان این شهر بازداشت شدند.

به گزارش تلویزیون آزادی به نقل از هرانا ، شب چهارشنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۹۸، چهار تن از شهروندان اهوازی توسط قرارگاه ابوالفضل العباس اهواز وابسته به سازمان اطلاعات سپاه در این شهر بازداشت شدند.

اسامی این افراد “حسن طرفی، عارف سواری، حسن ساعدی و شهاب صیاحی (بلاوی)” احراز شده است. گفته می‌شود این شهروندان اعضای موسسه فرهنگی نصر در شهر اهواز بوده‌اند که در ارتباط با تشکیل کمیته‌های مردمی برای امدادرسانی به سیل زدگان فعالیت می‌کردند.

همزمان یک شهروند آبادانی به نام “علی خنافره” نیز که در میان گروه‌های مردمی مشغول امدادرسانی در مناطق سیل زده بوده است به اداره اطلاعات آبادان احضار شده است.

همچنین بامداد روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین‌ماه نیز دستکم دو شهروند در شهر اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هویت این شهروندان “عدنان موسوی، از اهالی کوی علوی اهواز و علی طرفی” احراز شده است.

همچنین در گزارشی دیگر در این استان، سجاد خضیری، ۲۳ ساله از اهالی کوی درویشیه شهرستان کارون نیز بامداد شنبه ۲۴ فروردین‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از میان بازداشت شدگان روز یکشنبه ۲۵ فروردین‌ماه در ملاشیه اهواز هویت یک تن دیگر به‌نام “هاشم موسوی، ۵۰ ساله و از اهالی شیبان اهواز” احراز شده است.

روز یکشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۸، دستکم ۲۵ تن از شهروندان عرب در ملاشیه اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

پیش از این، اسامی ۲۳ تن از این افراد “رسول فرطوسی، ابراهیم بدوی، امین سیلاوی، علی موسوی (الیوگدیمی)، حسن بیت اسحاق، عماد حیدری، علی ناصری، حاتم دحیمی، احمد بدوی، حسین حمودی، مهدی شریفی، قاسم تمیمی ،

عارف صرخی، فؤاد بدوی، کاظم مروانی، محسن زویدات، حبیب کروشات، مسعود حریزاوی، ناجی السواری (معلم)، حیدر سیلاوی، رضا حزباوی، سجاد دیلمی و مهدی مروانی” احراز هویت شده بود.