اخبار نیمروزی – ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ برابر با ۲۰۱۹/۰۲/۱۰– شبکه آزادی

در حالیکه تعدادی از مراجع تقلید شیعه طرح افزایش حداقل سن ازدواج دختران را «غیر شرعی» دانسته‌اند، اسدالله بیات زنجانی، مرجع تقلید شیعه، کودک همسری را «غیرمشروع» و «موجب وهن مذهب» خواند. به گزارش ایلنا، اسدالله بیات زنجانی گفت: «ازدواج با کودکان امری ناعادلانه است و چون ناعادلانه است مشروع نیست.»

• در آستانه سفر وزیر امور خارجه ایران به لبنان، اِلی فِرزلی، نائب رییس مجلس این کشور گفته است که لبنان «جرات نخواهد کرد» که از ایران درخواست تجهیزات نظامی و سامانه‌های دفاع هوایی بکند.

• مرکز پژوهش‌های مجلس ایران پیش‌بینی کرد که به دلیل کاهش فروش نفت و برداشت‌ها از صندوق توسعه ملی، از جمله برای مصارف نظامی، سال آینده هیچ پولی وارد این صندوق نخواهد شد. این مرکز در گزارش خود همچنین هشدار داد که این صندوق به دلیل برداشت‌های دولت در سال‌های اخیر در حال از بین رفتن است.

• هادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفته است که در حوزه حجاب باید مطالعه بیشتری صورت بگیرد و «مطابق با شرایط امروز و نه رسوم گذشته» نتیجه‌گیری شود. او همچنین تاکید کرده است که باید دست «مجریان دست‌چندم» از این امر کوتاه شود.

• محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات ایران گفته با کلاهبرداری_پیامکی درباره قطع شدن یارانه ها برخورد می‌شود. به گفته پلیس فتا تهران، در ۲۴ ساعت گذشته از یک میلیون تا ۴۰ میلیون تومان از حساب‌های ۳۰ نفر کلاهبرداری شده است.