اتهام شبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر سابق صنعت، «اخلال در نظام اقتصادی» اعلام شد

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی، اتهام شبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر سابق صنعت و معدن ایران، را «اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور» اعلام کرد.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری میزان روز پنج‌شنبه منتشر کرد، اتهام‌های شبنم نعمت‌زاده شامل «مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی(دارو)»، «مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور»، «فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز از طریق ایجاد مؤسسه پزشکی در استان مزبور بدون مجوز وزارت بهداشت» و «نگهداری غیرمجاز دارو (قاچاق) بدون انجام تشریفات قانونی» است.

بر پایه همین گزارش، دیگر متهمان این پرونده احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا هستند و دادگاه آنها قرار است روز دوشنبه، ۲۵ شهریور برگزار شود.

به نوشته میزان، خانم نعمت‌زاده همچنین متهم شده است که به «مؤثر بودن این اقدام‌ها در ضربه به نظام» آگاه بوده است.

سابقه فعالیت شبنم نعمت‌زاده در دارو به سال ۱۳۸۸ باز می‌گردد. در طول ده سال گذشته او با تأسیس چند شرکت در زمینه واردات و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی، به یک فعال برجسته در این حوزه تبدیل شده بود.

فعالیت‌های او در طول پنج‌سال گذشته با انتقاد برخی نمایندگان مجلس و رسانه‌ها مواجه شده و برخی از آنان از او با عنوان عضو «مافیای دارو» نام می‌بردند.

شبنم نعمت‌زاده شهریور سال گذشته به اتهام قاچاق دارو چند روز بازداشت شد و در پرونده احتکار داروی تاریخ مصرف گذشته به معدوم کردن بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دارو با هزینه شخصی محکوم شد.

اسدالله مسعودی، قاضی پرونده فعلی خانم نعمت‌زاده گفته است تخلفات این پرونده «بیش از ۱۸۰میلیارد تومان است».